13:44

1402/12/09

شرکت چینی، پیمانکار طرح توسعه فرودگاه امام است نه سرمایه‌گذار

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی با اشاره به ظرفیت جاجایی سالانه ۱۱ میلیون نفری این فرودگاه، گفت: از این میزان ۸ میلیون نفر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تسنیم، سعید چلندری با بیان این‌که ظرفیت جابجایی مسافر فرودگاه امام (ره) 11 میلیون نفر در سال است،‌اظهار کرد: از این میزان،‌ 8 میلیون نفر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: سال گذشته حدود 7 میلیون نفر در فرودگاه امام جابجا شدند که پیش‌بینی می‌کنیم امسال این عدد به 8.1 میلیون نفر افزایش یابد.

وی با بیان این‌که در طرح توسعه فاز 2 فرودگاه امام شرکت چینی سرمایه‌گذار نیست و از آنها به‌عنوان پیمانکار استفاده می‌کنیم، افزود: منابع مالی موردنیاز برای اجرا پروژه تماماً از محل منابع داخلی است که دولت و وزارت راه و شهرسازی تأمین کرده است.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با تاکید بر این‌که توسعه فرودگاه پروژه بسیار کلانی است و پیمانکار جز و دست دوم نمی‌تواند این کار را انجام دهد، گفت: برای این کار قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء که تجربه، پتانسیل و دانش خاصی دارد با شرکت چینی جونیت شد. در نهایت همزمان با سفر معاون اول ریاست جمهوری به همراه فرمانده قرارگاه به چین سفر و قرارداد را امضا کردیم.

چلندری با بیان این‌که دیروز (شنبه) قرارداد ابلاغ شد، اضافه کرد: ماشین آلات و تجهیزات مشغول کار هستند.

به گزارش تسنیم، مدیرعامل شهر فرودگاهی امام پیش‌تر از تامین منابع مالی اجرای طرح توسعه این فرودگاه با استفاده از تهاتر نفت خبر داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *