12:55

1403/03/29

شهردار تهران وعده داد: احداث زیرساخت های برقی سازی خودروهای تهران تا پایان سال آینده

در حوزه زیرساخت های برقی سازی شهر تهران تا پایان سال آینده ۵۰۰۰ محل شارژ در ۱۷۰۰ ایستگاه احداث خواهد شد.

شهردادر تهران وعده داد تاپایان سال آینده، ۵۰۰۰ محل شارژ خودروی برقی در ۱۷۰۰ ایستگاه احداث شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، علیرضا زاکانی گفت: در حوزه زیرساخت های برقی سازی شهر تهران تا پایان سال آینده ۵۰۰۰ محل شارژ در ۱۷۰۰ ایستگاه احداث خواهد شد و عمده برق آن نیز از محل صرفه جویی برق در تهران تأمین می شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش وعده داد: پایانه شرق از تیر ماه سال جاری عملیات تکمیل آن آغاز شده و بهمن ماه امسال این پایانه به بهره برداری می رسد.

زاکانی افزود: در تهران ۳۶۰ هزار روشنایی وجود دارد که عمده آنها از ۱۴۰ وات به بالا هستند که با تفاهم با دولت به سرعت نوسازی در حوزه روشنایی تهران انجام می شود و از صرفه جویی این محل تأمین برق خودروها انجام خواهد شد.

پیش از این، محمد حسین رفان مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا نیز شهریور ماه امسال در مراسم بهره برداری رسمی از ۱۵ ایستگاه شارژ خودروهای برقی گفته بود: ۱۵ ایستگاه شارژ خودروهای برقی در سطح شهر تهران راه اندازی و در این جانمایی، تلاش شده ایستگاه ها در نقاط مختلف شهر و در دسترس عموم شهروندان باشند.

رفان افزوده بود: قبل از این سه ایستگاه شارژ خودرو برقی در تهران نصب شده است و با همت شهرداری تهران و وزارت صمت، ۱۵ ایستگاه دیگر به این مجموعه اضافه شد.

مدیرعامل شرکت مکو مپنا گفته بود: ۲۴ شارژر این مجموعه از نوع سریع و ۵۰ شارژر، معمولی است. همچنین توان شارژ این شارژرها و سوکت های شارژ آنها متفاوت است.

وزیر صمت نیز در این رویداد گفته بود: به خودروسازها اعلام کرده ایم که 50 درصد ظرفیت خود را به تولید خودروهای برقی اختصاص دهند. البته ابتدا از خودروهای مونتاژی آغاز کرده ایم، ولی به مرور نوبت به خودروهای داخلی نیز می رسد و اولویت ما برقی کردن اتوبوس ها، تاکسی ها و موتورسیکلت ها است.

عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرده بود: ماشین های برقی برای تحویل به شهرداری آماده است، اما تعداد آنها به اندازه کافی نیست و فکر می کنم ظرف ماه های آینده چهره شهر تغییر می کند.

وی در مورد تعرفه شارژ خودروهای برقی یادآور شد: این تعرفه را وزارت نیرو تعیین می کند و قطعا از هزینه بنزین کمتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *