22:36

1403/03/08

صدور دستور قضایی برای ترخیص به موقع هزار دستگاه خودروی خارجی وارداتی از بنادر استان هرمزگان

رئیس کل دادگستری هرمزگان برای جلوگیری از معطلی و احتکار هزار دستگاه خودروی خارجی وارد شده در بنادر استان، دستور قضایی صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران‌ناوگان، «مجتبی قهرمانی» با اشاره به گزارش های واصله مبنی بر واردات حدود هزار دستگاه خودروی هیوندای النترا، توسان، کریتا، اکسنت و سان یانگ به کشور و معطلی چندماهه آن ها در بنادر استان هرمزگان، با صدور دستور ویژه قضایی از مدیران کل استاندارد، بنادر و دریانوردی و گمرکات استان خواست ضمن پیگیری موضوع به سرعت جهت تعیین تکلیف و ترخیص این خودرو ها اقدام کنند.

قهرمانی به دادستان مرکز استان هرمزگان و مدیرکل تعزیرات حکومتی استان نیز مأموریت داد به منظور جلوگیری از احتکار و سوء استفاده های احتمالی با ورود به موضوع تأخیر به وجود آمده در ترخیص خودرو های وارداتی، شرکت های واردکننده را مکلف کند به نحوی عمل کنند که در حداقل زمان ممکن، فرآیند ترخیص این خودرو ها انجام شود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین از دادستان مرکز استان هرمزگان و مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خواست با اتخاذ تمهیدات لازم بر روند ترخیص این خودرو ها تا زمان تحویل آن ها به مشتریان واقعی نظارت کنند.

قهرمانی با بیان اینکه انبار های گمرکات نباید به مأمنی برای احتکار کالا تبدیل شوند، تأکید کرد: در صورت اثبات هرگونه تخلف و معطلی بدون دلیل با هدف احتکار و افزایش قیمت کالا های وارداتی یا کسب منافع غیرقانونی، ضمن تشکیل پرونده قضایی و تعزیراتی برای متخلفان با آن ها قاطعانه برخورد خواهد شد.

وی افزود: سیاست دستگاه قضایی استان تسهیل تجارت و رفع موانع صادرات و واردات است که با حضور میدانی و نظارت مستمر قبل از رسوب کالا ها و ایجاد آسیب و با ورود به موقع در کمک به بازرگانان و حمایت از دولت، وظایف غیرمحکمه داری خود را انجام می دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *