22:28

1403/02/31

صرفه جویی ۱۰۰ میلیون لیتر سوخت با افتتاح آزادراه شیراز-اصفهان

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با اشاره به صرفه‌جویی سالانه ۱۰۰ میلیون لیتر سوخت با افتتاح آزادراه شیراز-اصفهان، گفت: ارزش روز این پروژه ۲۵ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از خبرگزاری مهر، خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه، گفت: خط‌کشی‌های کل مسیر ۲۱۲ کیلومتری و مبلمان‌های جاده‌ای آزادراه شیراز-اصفهان انجام و نصب شده است. ضمن اینکه برای اولین بار طولانی‌ترین بهره‌برداری از یک مسیر آزادراهی در کشور با رعایت بالاترین استانداردهای ایمنی موجود انجام می‌شود.

وی ارزش روز این پروژه را بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: بهره‌برداری از این پروژه ضمن افزایش ایمنی، کاهش زمان سفر با رعایت استانداردهای جهانی سبب کاهش ۱۰۰ میلیون لیتر سوخت در سال معادل مصرف حداقل یک روز کل کشور می‌شود.

وی اتصال آزادراهی ۲ مرکز فرهنگی و گردشگری کشور را دستاورد دیگری از دولت مردمی دانست و افزود: بهره‌برداری از این آزادراه یک تحول حمل و نقلی در جنوب کشور به ویژه استان‌های هرمزگان و بوشهر نیز به حساب می‌آید که در آینده به منظور تکمیل کریدور آزادراهی تهران تا بنادر جنوبی کشور ادامه خواهد یافت.

معاون وزیر راه و شهرسازی در تشریح آخرین وضعیت اجرایی قطعه ۷ این آزادراه اضافه کرد: خوشبختانه عملیات اجرایی در این قطعه با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد در حال اجرا است و به منظور بهره‌برداری از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این آزادراه ابتدا ۶ قطعه اول به طول ۲۱۲ کیلومتر به بهره‌برداری می‌رسد و با برنامه‌ریزی انجام شده ظرف ۷ ماه آینده عملیات اجرایی این قطعه نیز تکمیل و آزادراه به شهر شیراز متصل می‌شود.

خادمی وی اعلام کرد: تلاش می‌شود یک باند از ۹ کیلومتر ابتدایی قطعه ۷ نیز همزمان با بهره‌برداری از آزادراه حدفاصل اصفهان تا ایزد خواست زیر عبور قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *