14:26

1403/03/29

ضعف توزیع پست فروش اینترنتی تایر را متوقف می کند| بدهی خودروسازان به صنعت تایر به ۲.۲ همت رسید

میرزایی رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران به بازار گفت: استقبال از خرید اینترنتی تایر بسیار زیاد است، متاسفانه پست ظرفیت مناسب جهت حمل را ندارد، بنابراین فروش اینترنتی گاهی متوقف می شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از بازار،خرید لاستیک با قیمت مصوب طی سال های گذشته به دلیل چالش تامین ارز، کمبود نقدینگی و قیمت گذاری دستوری برای مشتریان تبدیل به یک چالش شده است. یکی از راهکارهای فروش که دسترسی مصرف کنندگان واقعی را به تایر با قیمت مصوب فراهم می کند، عرضه اینترنتی است. اخیرا مخاطبان رسانه «بازار» به یکی از اخبار این رسانه در خصوص فروش اینترنتی تایر واکنش های داشته و خبر از توقف عرضه به این شیوه دادند. برای بررسی این موضوع با «جمال میرزایی» رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران به گفت و گو پرداختیم:

فروش اینترنتی لاستیک توسط تایرسازان متوقف نشده است، بخشی از سفارشات این نوع شیوه فروش در انبار تایرسازان در انتظار تحویل به شبکه «پست» جهت ارسال است

* براساس اخبار دریافتی رسانه «بازار» ظاهرا فروش اینترنتی لاستیک توسط تایرسازان متوقف شده است، دلیل این موضوع چیست؟

فروش اینترنتی لاستیک توسط تایرسازان متوقف نشده است، بخشی از سفارشات این نوع شیوه فروش در انبار تایرسازان در انتظار تحویل به شبکه «پست» جهت ارسال است. استقبال از خرید اینترنتی لاستیک خودروها بسیار زیاد است، متاسفانه شبکه «پست» ظرفیت مناسب جهت حمل را ندارد. بنابراین تولیدکنندگان مجبور هستند که برای پاسخ به درخواست مشتریان و افزایش رضایتمندی به صورت مقطعی فروش اینترنتی را متوقف کنند.

فروش لاستیک تحت عنوان عرضه دولتی نداریم، تایرسازان و نمایندگان آن ها براساس قیمت مصوب اعلامی اقدام به عرضه محصول می کنند

* در بازار اصطلاحی تحت عنوان عرضه لاستیک دولتی وجود دارد، منظور از این اصطلاح چیست؟

فروش لاستیک تحت عنوان عرضه دولتی نداریم، تایرسازان و نمایندگان آن ها براساس قیمت مصوب اعلامی اقدام به عرضه محصول می کنند. تایرسازان سه شیوه فروش عرضه در نمایندگی، توزیع مستقیم و فروش به خودروسازان را دارند که در هر سه روش نرخ مصوب لاستیک دولتی اجرا می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *