22:10

1403/04/22

طرح توسعه بندر کنگان در ایستگاه پایانی

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: احداث انبار مسقف و بارانداز در بندر کنگان از اولویت‌های این اداره کل است که عملیات اجرایی آن پس از تاییدیه هیات عامل سازمان محقق می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد شکیبی نسب در بازدید از روند اجرا طرح توسعه بندر کنگان اظهار کرد: در راستای سیاست‌های کلان سازمان بنادر و دریانوردی و همچنین ابلاغ سند توسعه دریا محور از سوی مقام معظم رهبری و رفع مشکلات ساحل‌نشینان، طرح توسعه بندر کنگان با شتاب بسیار خوبی اجرا شده‌است.

وی افزود: در این طرح طول موج شکن غربی به ۴۴۰ و موج شکن شرقی به یک‌هزار و ۳۲۵ متر و مساحت حوضچه از ۷ به ۳۶ هکتار افزایش پیدا می‌کند.

شکیبی نسب ادامه‌ داد: با اجرای طرح توسعه بندر کنگان شاهد ارتقا ایمنی تردد در حوضچه، پارکینگ و تخلیه و بارگیری شناورها خواهیم بود.

وی اظهار کرد: با افزایش عمق همچنین امکان تردد شناورها با ظرفیت بالاتر فراهم و به‌دنبال آن اشتغال و رونق بیش از پیش در بندر کنگان میسر می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح‌کرد: قابلیت ورود و تخلیه شناورهای فلزی تا ظرفیت ۲ هزار تن و تفکیک حوضچه شناورهای سفاری از صیادی از دیگر مزیت‌های طرح توسعه بندر کنگان به‌عنوان مطالبه دیرینه و به‌حق ساحل‌نشینان این بندر است.

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار کنگان نیز گفت: با ورود عملیات اجرایی طرح توسعه اسکله بندر کنگان به مرحله پایانی، انتظار می‌رود این بندر در آینده نزدیک شاهد تحولاتی گسترده در حوزه بندر در شهرستان کنگان باشیم.

جاسم رستگار افزود: این اقدام بدون‌تردید منشأ خیر و اثر در حوزه بندر و تجارت در بندر کنگان خواهد بود.

وی اظهار کرد: با اتمام این طرح بزرگ عمرانی، شرایط برای پهلوگیری شناورهای با تناژ بالاتر و رونق بیشتر بندر کنگان فراهم می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *