06:31

1403/04/31

طی ٧ ماهه امسال تولید سواری‌ها مرز ۶٢٠ هزار دستگاه را رد کرد

طبق آمار ارائه شده توسط وزارت صمت از عملکرد تولید خودروسازان طی هفت ماهه سال جاری، ٧۶٣ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده که از این تعداد با سهم قریب به ٨٢ درصدی (معادل ۶٢۴ هزار دستگاه) خودروی سواری در کشور تولید شده است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از ایسنا، براساس آمار دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه، ۷۶۳ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده است.

از این تعداد خودروی تولیدی در سال جاری حدود ۶۲۴ هزار دستگاه، آمار تولید خودروهای سواری است که بصورت عبور مستقیم و کامل بوده و نشان از رشد ٢۴. درصدی تولید خودروی سواری نسبت به آمار تولید در مدت مشابه سال گذشته دارد. در مجموع هفت ماهه ابتدایی سال ١۴٠١ حدود ۵۰۳ هزار دستگاه، آمار خودروهای سواری کامل ثبت شده است.

پس از سواری‌ها، بیشترین سهم تولید خودرو، متعلق به وانت‌هاست که طی هفت ماهه امسال تولید ۹۱ هزاردستگاهی این خودروها را نشان می‌دهد؛ تولید وانت در هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴٧ درصد. افزایش داشته است.

طبق آمار، تولید قریب به ۲۲ هزار دستگاه انواع خودروی سنگین (کامیون، کامیونت و کشنده) در آمار تولید خودرو در هفت ماهه نخست سال جاری با رشد ۳۵ درصدی نسبت به تولید خودروهای سنگین باری در مدت مشابه سال گذشته، ثبت شده است.

همچنین در هفت ماه ابتدایی سال ١۴٠٢ حدود ٢٣٠٠ دستگاه خودروی ون در کشور به تولید رسیده که در نسبت به آمار تولید ون در هفت ماهه سال گذشته ۲۹ درصد بیشتر شده است.

براساس آنچه که در آمار دفتر صنایع خودرو وزارت صمت آمده، در هفت ماهه امسال حدود ۱۷۶ هزار دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که در مقایسه با آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته معادل ۹۶ هزار دستگاه، تقریباً ۸۴ درصد رشد تولید را نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *