03:52

1403/04/04

عرضه همزمان خودروهای برقی و وارداتی در سامانه یکپارچه

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خودروهای برقی و وارداتی همزمان در سامانه عرضه خواهند شد تا مردم بتوانند انتخاب کنند.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از ایسنا،عباس علی‌آبادی امروز در حاشیه بیست و ششمین دوره همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه بازار خودرو رو به بهبود است، گفت: اما یک عده در این بازار حضور دارند که به فکر منافع خود و سودهای کلان هستند و از این فضا سوءاستفاده می‌کنند. با این حال مردم هم باید صبوری کنند.
وی از رشد تولید خودروهای داخلی و مونتاژی در سال جاری خبر داد و گفت: عرضه آزاد در خودروهای وارداتی انجام می‌شود، چراکه تا پایان سال هم تعهدات انجام خواهد شد و از سوی دیگر واردات خودرو نیز ادامه دارد. همچنین خودروهای برقی و وارداتی همزمان در سامانه عرضه خواهد شد تا مردم بتوانند انتخاب کنند.

علی آبادی در خصوص اختصاص خودرو به جانبازان گفت: این موضوع در کارگروه وزارت صمت مطرح و با نظر مثبت تایید شده و بعد از تصویب در دولت اجرا خواهد شد. البته این موضوع  برای سال آینده در برنامه هم دیده شده است.

وزیر صمت در پایان گفت: از سال آینده همه شرکت‌ها باید در رتبه‌بندی شرکت کنند تا مشخص شود در چارچوب سیاست‌های ملی حرکت می‌کنند یا نه. در غیر این صورت نمی‌توانند از مزیت‌های ارز، تسهیلات و غیره استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *