20:56

1403/03/08

فرسودگی ۳۰۰۰ دستگاه آمبولانس کشور| خرید ۶۲۵ آمبولانس جدید تا سال آینده

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان این‌که ۳۰۰۰ دستگاه آمبولانس کشور عمر بالای ۱۵ سال دارند و فرسوده هستند، از توزیع ۶۲۵ دستگاه آمبولانس جدید تا اواسط سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از بازار، جعفر میعادفر امروز در نشست خبری در وزارت بهداشت در پاسخ به سؤالی مبنی بر میزان کمبود آمبولانس‌ها و برنامه سازمان اورژانس برای رفع کمبودها اظهار کرد: حدود ۵۵۰۰ دستگاه آمبولانس داریم اما ۳۰۰۰ دستگاه عمر بالای ۱۵ سال دارند که فرسوده هستند و در حال تلاش برای جایگزینی آن‌ها هستیم. الان برای خرید ۵۰۰ دستگاه آمبولانس جدید قرارداد بسته‌ایم و تا اواسط سال آینده ۶۲۵ دستگاه وارد ناوگان اورژانس می‌شود که بخشی از کمبود را برطرف می‌کند.

وی افزود: در بحث تامین مالی، در برنامه هفتم توسعه بخشی مصوب شده که براساس آن، یک درصد از فروش خودروهای داخلی و وارداتی و موتورسیکلت برای خرید آمبولانس کنار گذاشته شود. این اعتبار مستمر خواهد بود و سالانه سازمان برنامه در اختیار اورژانس قرار می دهد.

رئیس سازمان اورژانس کشور در پاسخ به سؤال دیگر تسنیم مبنی بر اینکه تغییر لباس نیروهای عملیاتی اورژانس کشور چه زمانی انجام خواهد شد؟ گفت: برای نیروهای عملیاتی اورژانس تهران، در کنار لباس سابق، لباس جدیدی طراحی شده که آن را به صورت آزمایشی در تهران آغاز کرده‌ایم تا همکاران استفاده کنند و اگر اصلاحاتی نیاز داشت طراحی مجدد صورت بگیرد و سپس این تغییر به کل کشور تسری یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *