22:03

1403/03/08

فروش اجباری تور همراه بلیت هواپیما ممنوع است

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از صدور بخشنامه ممنوعیت فروش اجباری بلیت هواپیما به مسافران خبر داد و گفت: فروش تور همراه بلیت در مواقعی که مسافران صرفا متقاضی خرید بلیت هستند یا تحمیل هرگونه شرایط غیر از خواست مسافران به آن‌ها ممنوع است.

به گزارش ایران ناوگان به نقل از تجارت‌نیوز، در روزهای گذشته و در آستانه تعطیلات نوروزی و پیش‌بینی افزایش مسافران شهرهای مختلف، برخی آژانس‌های هواپیمایی بلیت مسیرهای پرتقاضا را به همراه اقامت یک‌شبه به فروش می‌رسانند؛ بدین ترتیب در حالی که درماه‌های گذشته شرکت‌های هواپیمایی نتوانستند حرف خود را برای افزایش قیمت بلیت هواپیما به کرسی بنشانند، چارترکنندگانی که بلیت‌ها را به قیمت مصوب از ایرلاین‌ها خریده‌اند، زحمت افزایش قیمت را متقبل شدند.

این موضوع موجب واکنش سازمان هواپیمایی کشوری شد و جعفر یازرلو، سخنگوی این سازمان به‌تازگی از صدور بخشنامه ممنوعیت فروش اجباری بلیت هواپیما به مسافران خبرداد و گفت: نظر به در پیش بودن ایام تعطیلات عید نوروز و لزوم مدیریت امور در جهت تامین بلیت هواپیما، انجام به‌موقع پروازها و ایفای تعهدات شرکت‌های هواپیمایی در هنگام بروز تأخیر، سازمان هواپیمایی کشوری بخشنامه تمهیدات و الزامات اجرایی نوروز ۱۴۰۲ را صادر کرد.

وی افزود: براساس این بخشنامه فروش اجباری (فروش تور همراه بلیت در مواقعی که مسافران متقاضی خرید صرفا بلیت هستند یا تحمیل هرگونه شرایط غیر از خواست مسافران به آن‌ها) ممنوع بوده و ارائه هر گونه خدمات به مسافران باید با در نظر گرفتن ظرفیت‌های خالی صندلی و توافق و رضایت مسافران باشد.

وی تصریح کرد: رعایت سقف قیمت بلیت تعیین‌شده مطابق نرخنامه مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ در تمامی مسیرهای داخلی و نظارت کامل بر عملکرد تمامی نمایندگان فروش و برخورد با متخلف یا متخلفان از سوی واحد بازرگانی آن شرکت هواپیمایی الزامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *