02:29

1403/03/30

فقط ۲۵ اتوبوس با پلاک موقت وارد ایران شده است

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری گفت: فقط ۲۵ دستگاه اتوبوس از دو هزار دستگاه اتوبوس وعده داده شده با پلاک موقت وارد ایران شده و در حال فعالیت هستند.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،داریوش باقرجوان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با بیان این مطلب افزود: تعدادی از این اتوبوس‌های ثبت نامی هم در گمرک وجود دارد، اما برای ورود کامل نیازمند همکاری ارگان‌ها و سازمان‌های دیگری مثل بانک مرکزی، وزارت صمت و سازمان حفاظت محیط زیست نیز است.
وی با اشاره به اینکه در سال‌های قبل نیاز کشور با تولید داخل رفع می‌شد افزود: تلاش وزارت راه و شهرسازی این است که نیاز خود را با تولید داخل رفع کند، اما به دلیل فرسودگی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای نیازمند واردات هستیم.
باقرجوان با توضیح اینکه از ۱۵ هزار اتوبوس فعال در کشور ۶ هزار و پانصد دستگاه توان ارائه خدمات در مسافت‌های متوسط و طولانی را دارند ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر تولید داخلی بسیار پایین است و برای جبران این عقب افتادگی علاوه بر اقدامات صورت گرفته برای واردات اتوبوس به کشور با سازندگان خودرو در زمینه تولید اتوبوس، مینی بوس، ون و اتوبوس‌های برقی در مسافت کوتاه، ۱۳ قرارداد منعقد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *