03:31

1403/05/01

قالیباف: هیچ هواپیمای خارجی نمی‌ تواند در خطوط داخلی پرواز کند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ هواپیمای خارجی در داخل کشور بیش از ۶۰ ساعت نمی تواند باقی بماند لذا پرواز آنها در خطوط داخلی غیر ممکن است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ هواپیمای خارجی در داخل کشور بیش از ۶۰ ساعت نمی تواند باقی بماند لذا پرواز آنها در خطوط داخلی غیر ممکن است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز و در ادامه بررسی مواد ارجاعی، بند الحاقی ۲ ماده ۴۱ لایحه برنامه هفتم را بررسی کردند.

در جریان بررسی این بند محمدباقر قالیباف رئیس مجلس اجازه طرح آن را نداد و توضیح داد: این بند قابل طرح نیست چون قانون تحریم ها اجازه این کار را به ما نمی دهد و هیچ هواپیمای خارجی در داخل کشور بیش از ۶۰ ساعت نمی تواند باقی بماند. بعد شما می خواهید آنها را در خطوط داخلی بیاورید که پرواز کنند؛ این اصلا غیرممکن است. هیچ شرکت خارجی به خاطر تحریم نمی آید.

در این بند آمده بود: «به منظور کمک به توسعه و فراهم نمودن دسترسی بهتر به حمل ونقل هوایی، به دولت اجازه داده می شود با رعایت ملاحظات امنیتی و با حفظ رقابت پذیری و حداقل سهم شرکت های هوایی داخلی از بازار به میزان مجموع تعداد مسافر هوایی جابجا شده در پروازهای داخلی در سال، ۱۴۰۲ با أخذ عوارض نسبت به اعطای اجازه پرواز به شرکت های هواپیمایی خارجی در مسیرهای داخلی از طریق مشارکت با شرکت های هواپیمایی داخلی تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشوری، تا حداکثر ۵۰ درصد از مازاد تقاضای محاسبه شده حمل ونقل هوایی کشور در هر سال به گونه ای که سهم شرکت های هوایی خارجی بیشتر از ۳۰ درصد از کل بازار نگردد، اقدام نماید.

منابع حاصل از عوارض دریافتی پس از واریز به حساب صندوق توسعه حمل ونقل، صرف توسعه و نوسازی ناوگان هوایی داخلی میشود. دستورالعمل این بند شامل تعیین نرخ عوارض و نحوه تأمین ایمنی پرواز با پیشنهاد سازمان هواپیمایی به تصویب شورای عالی هواپیمایی می رسد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *