05:43

1403/04/31

متروی پرند با رفع مشکل برق، پس از ۱۲ سال بهره‌ برداری می شود

تخصیص سوخت یارانه ای به کشتی های تجاری داخلی و تحت پرچم محرکی برای توسعه کشتیرانی در دریای خزر بود.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران وعده داد تا چند روز آینده، مشکل برق مترو پرند برطرف می شود و این خط که دولت، کمک خوبی برای تکمیل آن کرد و عمده عملیات عمرانی و ساختمانی و تامین تاسیسات و تجهیزات آن در یک سال گذشته انجام شد، بعد از ۱۲ سال آماده بهره برداری است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، محسن هرمزی با اشاره به همکاری خوب استانداری تهران و شرکت توزیع نیروی برق تهران در تامین برق متروی پرند، گفت: اعتبار هزینه شده برای راه اندازی متروی پرند ۲ هزار میلیارد تومان است که با کمک دولت و شهرداری تهران تامین شده است.
وی این مطلب را 10 مهر ماه بیان کرد و افزود: پیشرفت پروژه متروی پرند به ۹۹ درصد رسیده است و برای بهره برداری از این خط آماده می شویم.

معاون شهردار تهران با بیان این که اولویت شهرداری تهران، تکمیل خطوط فعلی مترو و سپس توسعه مترو است ، عنوان کرد: قراردادهای مترو در خصوص تامین ۶۳۰ دستگاه واگن و همچنین اورهال قطارها پیگیری می شود.
هرمزی گفت: قرارداد تامین ۶۳۰ دستگاه واگن مترو نیز بعد از ۷ سال با کمک دولت به سرانجام رسید و امیدواریم سال آینده، اولین قطارها از محل این قرارداد را تحویل گرفته و در خدمت مردم قرار دهیم.

وی در مورد اعتبارات مورد نیاز برای نوسازی و بازسازی ناوگان ریلی، با ذکر این نکته که برای خرید قطارهای مترو، دولت نزدیک به یک میلیارد دلار کمک کرده است، توضیح داد: میزان اعتبار قرارداد ۶۳۰ دستگاه واگن مترو، ۸۷۰ میلیون دلار است که با توجه به افزایش تعداد واگن ها به ۷۹۱ دستگاه، هزینه آن به یک میلیارد دلار رسید که بزرگ ترین قرارداد تاریخ مترو محسوب می شود، ضمن اینکه در حوزه اورهال قطارها نیز تا امروز نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده ایم و برای اورهال ۲۹ رام قطار تا پایان سال به حدود ۲ هزار میلیارد تومان دیگر نیاز داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *