22:00

1403/03/08

مترو تهران صاحب 5 ایستگاه دیگر می شود

شبکه مترو تهران در مهر ماه امسال شاهد افتتاحیه‌ های متعددی خواهد بود و به موجب بهره‌ برداری از ایستگاه های جدید، عملاً 26 کیلومتر مسیر تونلی نیز به طول این شبکه اضافه خواهد شد.

به نقل از تین نیوز به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان
در نخستین ماه از فصل پاییز سال 1402 طبق برنامه‌ ریزی ‌های صورت گرفته ، 5 ایستگاه میدان کتاب (خط 7 )، شهران ، شهر زیبا و کوهسار (همگی در خط 6 ) و خط مترو پرند به همراه ایستگاه آن افتتاح شده و به همین لحاظ حدود 26 کیلومتر به طول مسیر بهره‌ برداری از شبکه مترو پایتخت اضافه خواهد شد ؛ به تعبیر دیگر 1200 متر مسیر تونلی در خط هفت ، 5500 متر از مسیر قطعه شمالی خط شش و همچنین 19 کیلومتر (رفت و برگشت) مسیر ریلی فرودگاه امام خمینی (ره) تا شهر جدید پرند قابلیت بهره‌ برداری پیدا کرده و طول کلی شبکه مترو تهران به 300 کیلومتر می ‌رسد .

به گزارش تین نیوز به نقل از روابط‌ عمومی و امور بین‌ الملل شرکت راه‌ آهن شهری تهران و حومه، برای افتتاح این 5 ایستگاه و 26 کیلومتر مسیر تونلی – ریلی ، مبلغی در حدود 12 هزار میلیارد تومان به ارزش امروز کالا و خدمات مصرف شده ، هزینه شده است .

البته شبکه مترو پایتخت در نیمه دوم امسال ، افتتاحیه‌ های دیگری هم پیش رو خواهد داشت و در کنار تکمیل خطوط موجود ، عملیات حفاری خط 10 نیز عملاً آغاز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *