03:37

1403/04/04

مترو پرند پنجشنبه هفته جاری افتتاح می‌شود

هرمزی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: مترو پرند پنج‌شنبه هفته جاری افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از بازار، محسن هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اظهارداشت: در توسعه مترو ۶ ایستگاه و ۲۹ کیلومتر را اجرایی کرده ایم و پنج ایستگاه به بهره برداری رسید و پنج شنبه هفته جاری نیز ایستگاه مترو پرند افتتاح می‌شود. ما تکلیف خود را در مترو انجام داده ایم و جلوتر از تکالیف هستیم.

هرمزی با بیان اینکه تا امروز ۷۲۱ دستگاه اتوبوس را نوسازی و وارد ناوگان کرده‌ایم، یادآور شد: ۲۹۵ دستگاه اتوبوس نوسازی شده نیز در سال جاری تحویل داده شده که بی سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه خط ۱۰ مترو نیز آمادگی کار دارد، تصریح کرد: بر اساس کارشناسی‌ها قرار بر این شد اگر توانستیم از محل ارقامی که از سپاه طلب داریم، کارسازی انجام دهیم. بیش از سه هزار میلیارد تومان از این مطالبات وصول شد و وارد عمل شده‌ایم. ۹ ایستگاه زیر ضربه رفته و کار شروع شده است. دستگاه دوم از اسلامشهر خارج شده و تا دی ماه کار را در دریاچه نیز شروع می‌کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اعلام اینکه در چین پنج قرارداد به میزان یک میلیارد و ۴۰ میلیون یورو منعقد کردیم، گفت: رئیس بانک مرکزی نیز اعلام کرد تأمین ارز یک میلیارد دلاری برای شهرداری را انجام خواهد داد.

وی افزود: تقاضا داریم که رویکردی که شهرداری تهران و کمیسیون برنامه و بودجه داشته با همین دست فرمان جلو برود و اگر می‌توانیم بیش از ظرفیت اقدام کنیم، این اقدام صورت بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *