06:33

1403/01/31

محدودیت‌های ترافیکی راه‌های کشور در تعطیلات پیش‌رو اعلام شد

مرکز مدیریت راه‌های کشور، محدودیت‌های ترافیکی از ۱۸ تا ۲۳ بهمن‌ماه را در برخی محورهای مواصلاتی کشور اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بر اساس اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور، تردد موتورسیکلت‌ها به استثناء موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه ۱۸ بهمن تا ساعت ۶ صبح روز دوشنبه ۲۳ بهمن‌ماه از محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه، تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است.

در محور کندوان تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ روز چهارشنبه ۱۸ بهمن از مرزن‌آباد به سمت کرج و تهران ممنوع بوده و در صورت اعلام مأموران پلیس راه، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ این روز از ابتدای پل زنگوله به سمت چالوس یک‌طرفه خواهد بود.

بر این اساس محدودیت تردد انواع وسایل نقلیه در این محور در روز پنجشنبه ۱۹ بهمن‌ماه، از ساعت ۸:۳۰ صبح از مرزن‌آباد به سمت تهران (شمال به جنوب) محور به طور کامل مسدود می‌شود.

همچنین از ساعت ۱۰ صبح تردد وسایل نقلیه از ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس) یک‌طرفه خواهد بود و از ساعت ۲۳ پنجشنبه ۱۹ بهمن‌ماه این طرح اتمام یافته و تردد وسایل نقلیه از پل زنگوله تا مرزن‌آباد در مسیر دوطرفه انجام می‌شود.

بر اساس اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور مبنی بر محدودیت تردد انواع وسایل نقلیه در این محور در روز یکشنبه ۲۲ بهمن‌ماه، از ساعت ۱۲ ظهر از ابتدای آزادراه تهران – شمال محدودیت تردد به مقصد چالوس اعمال می‌شود.

این گزارش حاکی است از ساعت ۱۳ یکشنبه ۲۲ بهمن‌ماه از ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس) ممنوعیت تردد اعمال خواهد شد، همچنین از ساعت ۱۵ این روز از مرزن‌آباد به سمت تهران (شمال به جنوب) تردد وسایل نقلیه یک‌طرفه خواهد بود، از ساعت ۲۴ یکشنبه ۲۲ بهمن‌ماه این طرح پایان یافته و تردد وسایل نقلیه در مسیر دوطرفه از پل زنگوله تا مرزن‌آباد برقرار خواهد بود.

بر اساس اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور مبنی بر پیش‌بینی اعمال محدودیت تردد در صورت پرحجم بودن ترافیک، محدودیت تردد در محور مذکور از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روزهای جمعه و دوشنبه (۲۰ و ۲۳ بهمن‌ماه) از ساعت ۱۴ ممنوعیت تردد از ابتدای آزادراه تهران – شمال به مقصد چالوس انجام می‌شود، همچنین از ساعت ۱۵ و از ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز) به سمت چالوس انسداد محور به طور کامل اعمال شده و از ساعت ۱۷ از مرزن‌آباد به سمت تهران (شمال به جنوب) یک‌طرفه خواهد بود.

گفتنی است از ساعت ۲۴ روزهای جمعه و دوشنبه (۲۰ و ۲۳ بهمن‌ماه) طرح اتمام یافته و تردد وسایل نقلیه از پل زنگوله تا مرزن‌آباد در مسیر دوطرفه برقرار خواهد بود.

در محور هراز در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید ماموران پلیس راه، محدودیت یک‌طرفه به صورت مقطعی در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و یکشنبه (۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۲ بهمن‌ماه) به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بالعکس انجام خواهد شد.

از سویی بر اساس اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور، تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت (به استثناء خودروهای حامل مواد سوختی و یا فاسدشدنی) در محور کندوان از محور کرج – چالوس و بالعکس همچنان ممنوع بوده و تردد خودروهای تریلر از محور هراز ممنوع است.

تردد خودروهای کامیون و کامیونت به استثناء خودروهای حامل مواد سوختی و یا فاسدشدنی از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱۸ و ۱۹ بهمن) و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه (۲۰، ۲۱ و ۲۲ بهمن‌ماه) از محور هراز ممنوع اعلام شده است.

لازم به ذکر است در محور قدیم قزوین – رشت و بالعکس، تردد خودروهای کامیون و تریلر (به استثناء خودروهای حامل مواد سوختی و یا فاسدشدنی) از ساعت ۸ تا ۲۴ روزهای چهارشنبه، جمعه و یکشنبه (۱۸، ۲۰ و ۲۲ بهمن‌ماه) ممنوع است.

همچنین تردد خودروهای کامیون و تریلر به استثناء خودروهای حامل مواد سوختی و یا فاسدشدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ روزهای چهارشنبه، جمعه و یکشنبه (۱۸، ۲۰ و ۲۲ بهمن‌ماه) در محور آستارا – اردبیل و بالعکس ممنوع خواهد بود.

گفتنی است، تردد از مسیر جاده قدیم تا محدوده پل زنگوله برای ساکنان و افراد محلی آزاد اعلام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *