18:52

1403/02/01

مدیرعامل ایران خودرو: به دنبال تمدید مجوز تولید پارس هستیم

مدیرعامل ایران خودرو ضمن پوزش از مشتریان برای تاخیر در تحویل برخی از محصولات گفت: ایران خودرو به تعهدات خود عمل می کند و در صورت عدم تمدید مجوز تولید محصول پارس که تا ١٥ اسفند امسال است، اقدام به تحویل خودرو جایگزین با سطح استاندارد بالاتر خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تسنیم، علیمردان عظیمی، با بیان این که تعدادی از مشتریان در سامانه یکپارچه ثبت نام کرده اند، اما دریافت نوبت و اولویت لزوما به معنای پیش‌خرید نیست، خاطرنشان کرد: با این وجود، نوبت هیچ یک از متقاضیان حذف نخواهد شد و ایران خودرو مصر است در راستای رضایت آنان و با پیگیری هایی که از سوی مسوولان در حال انجام است سال آینده تولید این محصول را به میزان ثبت نام های صورت گرفته در سامانه یکپارچه ادامه دهد.

وی تصریح کرد: نوبت هیچ یک از مشتریان حذف نخواهد شد و حتی در صورت عدم تمدید مجوز تولید، خودروی جایگزین مانند سورن یا دنا تحویل خواهد شد.

عظیمی درخصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی نیز گفت: رسالت ایران خودرو تامین ناوگان حمل و نقل عمومی است و بر همین اساس امروز واگذاری هزار دستگاه کامیونت ارنا پلاس را به منظور بهره برداری در حوزه خدمات شهری و اتش نشانی به وزارت کشور آغاز کردیم. درحال حاضر 40 دستگاه اتوبوس برقی داخلی سازی شده را برای تحویل به شهرداری کرج را اماده کرده ایم.

به گفته وی مقرر شده، وزارت کشور تعهدی را برای خرید بیش از این تعداد ایجاد کند تا با ظرفیت های موجود با سرعت نسبت به تولید و تحویل آن اقدام کند.البته ایران خودرو دیزل این امادگی را دارد تا ماهانه 100 دستگاه اتوبوس برقی تولید و واگذار کند.

وی از توافقی با وزارت کشور برای نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی خبر داد و‌ گفت: 200 هزار ناوگان فرسوده داریم که براساس توافق صورت گرفته با وزارت کشور سالانه 80 هزار تاکسی محصول سورن را که دارای استانداردهای لازم و مورد تایید تاکسی رانان است را تحویل این وزارت خانه خواهیم داد.

وی افزود: در توافق با وزارت کشور مقرر شد تا پایان سال 1800 دستگاه تاکسی برقی را نیز تامین و وارد چرخه حمل و نقل عمومی کنیم.

وی از آغاز تولید انبوه ری را بنزینی در بهمن ماه خبر داد و افزود: ری را برقی نیز سال آینده وارد خط تولید خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *