03:06

1403/03/30

مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران خبر داد؛ رشد ۱۲ درصدی آمار پروازی فرودگاه ساری در خردادماه سال‌جاری

مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران گفت: در خردادماه سال‌جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، آمار پروازی فرودگاه  ساری، رشد ۱۲ درصدی داشته است و این فرودگاه با انجام تعداد ۲۳۲ پرواز و اعزام و پذیرش ۳۳۸۱۴ نفر مسافر ردیف سیزدهم را در بین فرودگاه‌های کشور به خود اختصاص داده است .

به گزارش پایگاه خبری ایران‌ناوگان، «سعداله وطن خواه» مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران گفت: در خردادماه سال‌جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، آمار پروازی فرودگاه ساری، رشد ۱۲ درصدی داشته است.

وطن خواه با اعلام این خبر گفت ؛ در خردادماه سالجاری با انجام تعداد ۲۳۲ پرواز و اعزام و پذیرش ۳۳ هزار و ۸۱۴ نفر مسافر فرودگاه بین المللی شهدای ساری ردیف سیزدهم را در بین فرودگاه‌های کشور به خود اختصاص داده است .

مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران افزود: با احتساب این آمار پروازی، تعداد پروازهای این فرودگاه از رشد ۱۲ درصدی و در آمار مسافر نیز از رشد ۸ درصدی برخوردار بوده است .

وطن خواه همچنین اشاره کرد: آمار پرواز و مسافر فرودگاه بین المللی شهدای ساری در خردادماه نسبت به اردیبهشت ماه سالجاری به ترتیب رشد ۱۸ درصدی پرواز و ۱۰ درصدی در اعزام و پذیرش مسافر را نشان می دهد.

وی همچنبن گفت: با پیگیری های صورت گرفته، تقاضای سفر برای مسافرت هوایی، آمار پروازی فرودگاه‌های شهدای نوشهر و رامسر نیز از رشد قابل ملاحظه برخوردار بوده که امید است در ماه‌های آینده نیز بتوان با استفاده از ظرفیت ناوگان شرکت های هواپیمایی با افزودن پروازها در فرودگاه‌های استان، به نیاز مردم در زمینه سفرهای هوایی پاسخ مناسب داده شود.

در حال حاضر بصورت هفتگی حدود ۷۶پرواز در مسیرهای داخلی و خارجی از فرودگاه بین المللی شهدای ساری انجام می‌شود .

به گزارش روابط عمومی فرودگاه ساری مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران تشریح کرد: با تصویب مرز هوایی رامسر ، هر هفته یک پرواز در مسیر مسقط – رامسر- مسقط در حال انجام است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *