06:06

1403/02/02

مدیرکل فرودگاه‌های استان یزد اعلام کرد؛ بهره برداری از ایربریج فرودگاه یزد در سال‌جاری/ برنامه‌ریزی برای احداث ساختمان جدید برج مراقبت پرواز فرودگاه یزد

مدیرکل فرودگاه‌های استان یزد با اشاره به قدمت ۵۰ ساله برج مراقبت پرواز فرودگاه یزد گفت: برای احداث ساختمان جدید برج مراقبت پرواز برنامه داریم.

به گزارش پایگاه خبری ایران‌نوگان به نقل از وزارت راه و شهرسازی؛ «کمال دهقان منشادی» مدیرکل فرودگاه‌های استان یزد در گفت‌وگویی گفت: فرودگاه بین المللی شهید آیت الله صدوقی یزد در مسیر توسعه قرار گرفته و در نخستین گام شاهد بهره برداری از ایربریج این فرودگاه در سال‌جاری خواهیم بود.

دهقان منشادی اظهار کرد: فرایند انتخاب مشاور پروژه نصب و راه اندازی ایربریج انجام شده و امیدواریم در اواخر سال جاری این طرح با هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان به اتمام و بهره برداری برسد.

وی ضمن اشاره به قدمت برخی اماکن در فرودگاه یزد گفت: فرودگاه یزد در سال ۱۳۴۸ افتتاح شده و برخی اماکن آن در حال حاضر نیاز به بهسازی دارند و در همین راستا پروژه‌های نوسازی برخی ساختمان ها را برای امسال تعریف کرده‌ایم.

مدیرکل فرودگاه‌های یزد افزود: نوسازی ساختمان ایمنی زمینی که قدمت آن به پنج دهه می رسد، جزو اولویت های فرودگاه های شهید صدوقی در طرح های عمرانی است.

دهقان منشادی با اشاره به قدمت ۵۰ ساله برج مراقبت پرواز فرودگاه یزد گفت: برای احداث ساختمان جدید برج مراقبت پرواز برنامه داریم.

وی افزود: ساخت منبع ذخیره آب شرب، پست برق ۲۰ کیلوولت، ساختمان دیزل ژنراتور و تکمیل ساختمان سپاه حفاظت هواپیمایی پس از سه سال تعطیلی، همگی از برنامه های مهم طرح توسعه فرودگاه بین‌المللی یزد خواهد بود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان یزد با اشاره به لزوم بهسازی باند و سطوح پروازی فرودگاه شهید صدوقی پس از سه دهه فعالیت، گفت: مشاور این پروژه تا یک ماه آینده در خصوص فرایند بهسازی، نتایج بررسی های خود را اعلام می کند و این طرح مهم بزودی تعیین تکلیف خواهد شد.

دهقان منشادی با بیان اینکه توسعه باند و سطوح پروازی فرودگاه یزد مستلزم تملک ۵۵۰ هکتار از اراضی همجوار فرودگاه است، گفت: در حال حاضر ۵۵۰ هکتار زمین تحت مالکیت فرودگاه است و پیرو همین موضوع در حال رایزنی حقوقی برای تملک ۵۵۰ هکتار از اراضی همجوار هستیم.

گفتنی است؛ فرودگاه بین المللی شهید صدوقی یزد در حال حاضر دارای ۱۱۵ پرواز هفتگی به مقاصد تهران، تبریز مشهد، نجف و مدینه است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *