01:34

1403/03/30

مسافرت هوایی 18 میلیون نفر در نیمه نخست سال

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه بیش از ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر هوایی در ۶ماهه نخست امسال از فرودگاه‌های کشور اعزام و پذیرش شده‌اند، گفت: در این مدت ۱۶۵ هزار و ۷۴۷ نشست و برخاست در فرودگاه‌های کشور انجام شده است.

به کزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، رضا نخجوانی با بیان اینکه بیش از ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر هوایی در ۶ماهه نخست امسال از فرودگاه‌های کشور اعزام و پذیرش شده‌اند، گفت: در این مدت ۱۶۵ هزار و ۷۴۷ نشست و برخاست در فرودگاه‌های کشور انجام شده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: در ۶ماهه نخست سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۷ میلیون و ۱۶۰ هزار مسافر داخلی با حدود ۱۵۱ هزار پرواز داخلی از فرودگاه‌های کشور اعزام و پذیرش شده‌اند.

وی ادامه داد: فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با اعزام و پذیرش قریب به ۶ میلیون نفر و ۵۳ هزار پرواز، فرودگاه بین‌المللی مشهد با بیش از سه میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر و ۲۹ هزار و ۲۵۵ پرواز و فرودگاه بین‌المللی شیراز با حدود یک میلیون و ۳۳۰ هزار مسافر و بیش از ۱۲ هزار پرواز رتبه‌های اول تا سوم را در میان فرودگاه‌های کشور به لحاظ تعداد مسافر و پرواز به خود اختصاص داده‌اند.

نخجوانی بیان کرد: در میان فرودگاه‌های کشور که به طور هفتگی پرواز دارند، فرودگاه زنجان، پارس‌آباد، بم و طبس بیشترین رشد را در تعداد مسافر و پرواز در ۶ ماهه اول سال رقم زده‌اند.

به گفته مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی، در میان فرودگاه‌های بین‌المللی نیز، فرودگاه زاهدان (۳۱ درصد)، فرودگاه کرمان (۳۰ درصد) و فرودگاه تبریز (۹ درصد) بیشترین رشد را در نشست و برخاست پروازها داشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *