12:38

1403/03/29

معافیت زائران اربعین از پرداخت عوارض آزادراهی

زائران اربعین که با خودرو شخصی به شهرهای مرزی سفر می کنند، می توانند پلاک خودرو را در سامانه سماح ثبت کنند. مدیر اجرایی ستاد اربعین می گوید: با ثبت پلاک خودرو، افراد از پرداخت عوارض آزادراهی در ایام اربعین معاف می شوند.

به گزارش پایگاه خبری ایران‌ناوگان به نقل از فارس، امسال سامانه سماح با تحولاتی همراه است و زائران اربعین که وارد این سامانه می شوند، پس از تعیین مرز خروجی زمینی، باید نوع وسیله حمل و نقل برای رسیدن به مرز را نیز انتخاب کنند.

با توجه به کمبود وسایل حمل و نقل عمومی در ایام اربعین، در سال های گذشته ستاد مرکزی اربعین از زائران می خواست که با خودرو شخصی به مرزها بروند و پارکینگ هایی نیز در شهرهای مرزی پیش بینی می شد. امسال نیز مسؤولان از زائران اربعین می خواهند که در صورت امکان با خودروشخصی به سوی مرز بروند. برای این منظور هم تسهیلاتی برای زائران در نظر گرفته شده است.

ثبت پلاک خودرو در سامانه سماح

در سامانه سماح در صورتی که زائران قصد سفر با خودرو شخصی به مرزها را داشته باشند، می توانند شماره پلاک خودرو را ثبت کنند. اما برخی از زائرانی که در این سامانه نام نویسی کرده بودند، پیگیر دلیل ثبت پلاک خودرو شخصی در سامانه سماح بودند.

امید کوثری، مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین با اشاره به پیش بینی تسهیلات ویژه برای افرادی که در سامانه سماح ثبت نام کنند، می گوید: در سامانه سماح، افراد می توانند با ثبت پلاک خودرو، از پرداخت عوارض آزادراهی تا شهرهای مرزی معاف شوند. این یکی از مزایایی است که افراد با ثبت پلاک خودرو در سامانه سماح می توانند از آن بهره مند شوند.

کوثری با اشاره به افزایش ظرفیت پارکینگ ها می افزاید: تلاش مجموعه ستاد اربعین ایجاد رفاه برای زائران است که امسال ظرفیت پارکینگ ها در پایانه های مرزی هم بیشتر شده است. همچنین سعی داریم که با ثبت پلاک خودرو، پارکینگ هم برای افراد رزرو شود تا آنها برای حضور تا مرز با خودرو شخصی دچار مشکل نشوند که پس از قطعی شدن این موضوع، اطلاع رسانی صورت می گیرد.

امسال امکان سفر به عراق در ایام اربعین با خودرو شخصی نیست و افراد تا شهرهای مرزی می توانند با خودرو شخصی بروند و از آنجا با ماشین های موجود به پایانه های مرزی رفته و وارد عراق شوند.

زائران اربعین برای ثبت نام در سامانه سماح می توانند به اینجا مراجعه کنند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *