12:54

1403/03/29

معاون وزیر راه و شهرسازی: پیش‌شرط افزایش عملکرد راه‌آهن رعایت ایمنی است

مدیرعامل راه آهن پیش‌شرط افزایش عملکرد راه‌آهن در بخش باری و مسافری را رعایت ایمنی دانست و گفت: راه‌آهن دولت سیزدهم در مسیر گفتمان پیشرفت و عدالت حرکت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری ایران‌ناوگان، «سید میعاد صالحی» معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن، در جشن عید غدیر که روز چهارشنبه در آمفی تئاتر ساختمان شهدای راه آهن برگزار شد با بیان اینکه هر کدام از ما در بزنگاه‌های تاریخی عمر، در زندگی شخصی و شغلی خود، باید تصمیم های مهمی بگیریم افزود: هر کدام از ما می توانیم در جامعه‌ای که قرار داریم ایفای نقش کنیم و در پیروی از مکتب حضرت علی علیه السلام، اسوه و الگویی برای دیگران باشیم.

مدیرعامل راه آهن در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن یاد جانفشانی همکار لکوموتیوران راه آهن هرمزگان در سانحه قطار باری گفت: باید با توجه بیشتر به موضوع ایمنی که در جلسات مختلف، مکرر آن را تذکر داده‌ام، شاهد مسائل این چنینی نباشیم. به بیان دیگر، پیش شرط افزایش عملکرد راه آهن در بخش‌ باری و مسافری، رعایت ایمنی است.

صالحی خاطرنشان کرد: شرکت راه آهن با توجه به قدمت زیاد خود، نیاز به فناوری و تغییر رویکرد کاری از فضای سنتی به نوین در حوزه عملیات دارد و لازمه این تغییر بزرگ، حرکت تدریجی و گام به گام است تا بتوان در مسیری نوین حرکت کرد.

وی با اشاره به برخی از ناکارآمدی‌های مسئولین قبلی این مجموعه گفت: متاسفانه روالی پایه‌ریزی شده بود که با ادامه مسیر گذشته، منجر به نابودی راه آهن می‌شد.

مدیرعامل راه آهن گفت: ما در تقابل سنگین برای اصلاح مسیر هستیم و برای اصلاح این مسیر، نیاز به تعامل با تمام دستگاه‌ها داریم که ماه‌هاست این کار در حال انجام است و به حول و قوه الهی نتیجه نیز خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه، اعتباراتی که سازمان برنامه و بودجه باید فقط در بند الف برنامه ششم توسعه به شرکت راه آهن پرداخت می کرد مجموعا بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان بوده است که یک ریال آن پرداخت نشده و این، حق تمام شبکه ریلی است.

به گفته مدیرعامل راه آهن، مسیری که طی می‌کنیم جراحی و اصلاحی بزرگ است.

وی با یادآوری این مطلب که از خصوصی سازی درست حمایت می‌کنیم اما مقابل اختصاصی‌سازی می‌ایستیم، تاکید کرد: ما در راه آهن دولت سیزدهم در راستای گفتمان پیشرفت و عدالت حرکت می‌کنیم و هر کس که در این مسیر نباشد مقابل او می‌ایستیم و طبیعی است که صدای منفعت طلبان دربیاید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات انجام شده در راه آهن در راستای نزدیک شدن به گفتمان پیشرفت و عدالت گفت: ثبت رکورد صدساله در حوزه مسافری، افتتاح دپوهای جدید، جذب چشمه‌های جدید بار، تعریف فرایندهای جدید، طرح ساماندهی منازل سازمانی، برکناری مدیران ناکارامد، احیای ردیف های شغلی و انجام اقداماتی برای افزایش رفاه کارکنان راه آهن با جدیت در دست اجراست.

وی با بیان اینکه بسیاری از فرایندها نیاز به بروزرسانی و اصلاح داشته و باید دست به دست هم دهیم و آنها را یک به یک حل کنیم تاکید کرد: برای برپایی تمدن نوین ایرانی اسلامی، نیاز به جهش اقتصادی داریم که یکی از پایه‌های جهش حوزه اقتصادی، حوزه حمل و نقل و بصورت ویژه حوزه ریلی است که رهبر معظم انقلاب نیز به صورت شفاف به آن اشاره فرمودند.

مدیرعامل راه آهن گفت: برای به اهتزاز درآوردن پرچم انقلاب اسلامی که برآمده از مکتب امیرالمومنین علی(ع) و امام حسین(ع) است تلاش خواهیم کرد تا یک حوزه ریلی قوی بسازیم و با کمک همدیگر بر قله افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه ریلی خواهیم ایستاد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *