20:44

1403/04/26

منطقه ۲۲ صاحب ۳ خط جدید مترو می‌ شود​

شهردار منطقه ۲۲ از احداث سه خط مترو در محدوده این منطقه خبر داد و گفت: با راه اندازی خطوط ۹،۱۰ و ۱۱ و همچنین وجود خط ۵، این منطقه پهناور تهران از چهار خط مترو برخوردار خواهد شد.

شهردار منطقه ۲۲ از احداث سه خط مترو در محدوده این منطقه خبر داد و گفت: با راه اندازی خطوط ۹،۱۰ و ۱۱ و همچنین وجود خط ۵، این منطقه پهناور تهران از چهار خط مترو برخوردار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تسنیم، مسعود نصرتی؛ شهردار منطقه 22 در جریان بازدید از احداث خط 10 مترو تهران به همراه سید فرهاد خدابخشی؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه اظهار کرد: خط 10 مترو از غرب ترین نقطه منطقه 22 شهرک مروارید شهر به شرقی ترین نقطه منطقه یعنی میدان المپیک با 12 ایستگاه در حال احداث است که چند پروژه کارگاهی این خط مترو در حال فعالیت است.

شهردار منطقه 22 با اشاره به اینکه این محدوده در غرب تهران در حال توسعه است و جمعیت قابل توجهی دارد و از سوی دیگر به دلیل وجود مراکز گردشگری گوناگون روزانه هزاران نفر از شهروندان تهرانی به این منطقه تردد دارند، گفت: توسعه شبکه حمل و نقل عمومی در این منطقه به شکل ویژه در دستور کار قرار دارد که از جمله مهم ترین این پروژه ها احداث سه خط 9 ،10 و 11 مترو است.

وی با اشاره به کمبودهای موجود در حوزه حمل و نقل عمومی در این منطقه خاطرنشان کرد: در این دوره مدیریت شهری سه خط مترو جدید برای حمل و نقل و عمومی منطقه 22 در نظر گرفته شده است که خط 10 از غربی ترین نقطه منطقه به شرقی ترین نقطه شهر تهران اتصال پیدا کند.

نصرتی ادامه داد: دو خط 9 و 11 مترو در شرقی ترین قسمت منطقه احداث می شود که پاسخگوی 15 درصد نیاز شهروندان است و 85 درصد منطقه قرار است با خط 10 پوشش داده شود.

شهردار منطقه22 خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز چهار ایستگاه مترو در خط 5 مترو از گلشهر کرج به مترو صادقیه تهران، محور جنوبی منطقه 22 را تحت پوشش قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *