18:51

1403/02/01

مهلت ثبت‌نام خودروهای وارداتی امشب تمام می‌شود

بر اساس آنچه که در قالب اطلاعیه اول هشتمین عرضه خودروهای وارداتی در نظر گرفته و اعلام شد، مهلت ثبت‌نام برای متقاضیان خودروهای وارداتی که از عصر ٢٣ دی ماه می‌توانستد از بین ١١ خودروی وارداتی عرضه شده، سه اولویت مورد نظر خود را در سامانه یکپارچه انتخاب کنند، امشب به پایان خواهد رسید و تا این لحظه هنوز خبری مبنی بر تمدید این مهلت نیست.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از ایسنا، در راستای اجرای طرح فروش خودروهای وارداتی دارای مجوزهای لازم (استاندارد، محیط‌زیست و…) از طریق سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی مختص متقاضیان مرحله اول که در اسفند ماه سال گذشته با بلوکه کردن ۵٠٠ میلیون تومان در حساب وکالتی خود برای ثبت‌نام در گام نخست اقدام کردند، هشتمین مرحله از عرضه خودروهایی که تاکنون با اخذ مجوزهای لازم توسط واردکنندگان آن‌ها، وارد کشور شده است، طی ١.۵ روز گذشته و امروز انجام شده است.

بر این اساس، متقاضیان از روز شنبه (٢٣ دی ماه) امکان ثبت‌نام و ثبت درخواست سه اولویت از ١١ خودروی وارداتی عرضه شده توسط پنج شرکت واردکننده از طریق سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی را داشتند.

همانطور که اشاره شد، در این مرحله فقط متقاضیانی که در اسفند ماه سال گذشته افتتاح حساب وکالتی کرده و وجه ۵۰۰ میلیون تومانی را در حساب وکالتی خود مسدود کرده و نوبت‌دهی شده بودند، امکان انتخاب و ثبت درخواست خودرویی داشتند و ثبت‌نام‌ جدیدی صورت نگرفته است.

با توجه به اینکه مهلت ثبت‌نام در این دوره عرضه خودروهای وارداتی، سه روز در نظر گرفته شده، سامانه تا ساعت 23 و 59 دقیقه (٢۵ دی ماه) فعال بوده و (طبق آخرین اطلاعات تا این لحظه) امشب این مهلت به پایان خواهد رسید.

گفتنی است؛ از ١١ مدل خودروی عرضه شده در این نوبت، هشت خودرو دارای قیمت‌ قطعی در مبادی ورودی و سه خودرو دارای قیمت‌ علی‌الحساب در مبادی ورودی هستند؛ ضمن اینکه سایر هزینه‌ها از جمله عوارض قانونی پس از ترخیص، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره‌گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و… در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

تخصیص خودروها نیز بر اساس رتبه ثبت‌نامی متقاضی و اولویت انتخابی خودرو صورت می‌گیرد و ترتیب چینش سه اولویت انتخابی در این مرحله از ثبت‌نام حائز اهمیت است.

پس از اعلام نتایج، پیامک واریز از سوی شرکت برای منتخبان ارسال خواهد شد و پس از آن، مشتریان ظرف پنج روز فرصت دارند مبلغ اعلامی را به حساب شرکت واریز کنند؛ طبیعتاً عدم واریز وجه در مدت مقرر، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت‌بندی سامانه حذف می‌شود.

خودروها برای قراردادهای منعقده، حداکثر سه ماهه تحویل خواهند شد و واردکنندگان باید حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد، نسبت به صدور دعوتنامه تکمیل وجه بر اساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام کنند و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد؛ در صورت تاخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرائم تاخیر در تحویل مقرر در آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو و دستورالعمل‌های صادره در این خصوص خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *