14:50

1403/01/26

۴ میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی جابه‌جا شدند

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: از ۲۴ اسفند ماه تا هشتم فروردین ۱۴۰۲، ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی (اتوبوس، مینی‌بوس، سواری پلاک عمومی) جابه‌جا شدند.

به گزارش ایران ناوگان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا شهرکی اظهار داشت: در این بازه زمانی (۲۴ اسفند ماه تا هشتم فروردین) بر اساس سامانه‌های تردد شمار کشور میزان تردد در محورهای مواصلاتی سطح کشور به طور متوسط نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد رشد را نشان می‌دهد.

 

وی با اشاره به میزان تردد مسافر از پایانه‌های مرزی کشور در بازه زمانی یاد شده افزود: در این مدت ۶۸۵ هزار نفر از پایانه‌های مرزی کشور تردد (ورود و خروج) داشته‌اند که بیشترین میزان تردد از مرز مهران بوده است.

 

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد: بر اساس آمار ارائه شده در استان ایلام در حوزه ایمنی اقدامات مناسبی با محوریت مدیریت ارشد استان در راستای کاهش تصادفات انجام شده است که جای تقدیر دارد.

 

شهرکی با اشاره به پویش‌های همراهان سفر ایمن یادآور شد: این پویش‌ها در راستای اهداف و برنامه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در خصوص فرهنگ سازی، ارتقا ایمنی و کاهش سوانح رانندگی در قالب مجموعه‌ای از برنامه‌های فرهنگی، رسانه‌ای و هنری در حال اجراست.

 

وی تاکید کرد: این پویش در استان ایلام نیز در ۲ نقطه یکی در مرز مهران و دیگری در سه‌راهی کارزان در قالب برنامه‌ها و اقدامات ترکیبی و بین رشته‌ای توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با همکاری ستاد اقامه نماز در حال اجراست.

 

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: هدف اصلی ما در طرح پویش همراهان سفر ایمن ارتقا ایمنی سفرهای برون‌شهری نوروزی و کاهش سوانح رانندگی است.

 

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سفر یک روزه خود به استان ایلام به همراه داریوش باقر جوان مدیرکل دفتر حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از ایستگاه پویش همراهان سفر ایمن در سه‌راهی کارزان شهرستان سیروان، راهدارخانه تونل آزادی و پایانه مسافربری شهدای شهرداری ایلام بازدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *