13:22

1403/03/29

ناوگان حمل و نقل جاده ای فارس ۲۰۱ هزار مسافر نوروزی را جابجا کرد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس گفت: ناوگان حمل و نقل جاده ای مسافر این استان در قالب ۳۵۰ دستگاه اتوبوس از ابتدای آغاز طرح نوروزی (۲۴ اسفند ۱۴۰۱) تا پایان روز سه شنبه یکم فروردین ماه جاری، ۲۰۱ هزار و ۹۲۵ مسافر نوروزی را به نقاط مختلف درون و برون استان جابجا کرده است.

به گزارش ایران ناوگان به نقل از ایرنا علیرضا راستار، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد مسافر در قالب ۱۶ هزار و ۲۵۵ سفر جابجا شده اند که در بحث تعداد مسافر نسبت به مدت مشابه پارسال تغییر محسوسی نداشته ایم اما در تعداد سفرها کاهش هشت درصدی را شاهد هستیم.

 

وی ادامه داد: از مجموع مسافران جابجا شده توسط این ناوگان، ۱۱۴ هزار و ۷۳۵ مسافر در قالب هشت هزار و ۱۳۳ سفر از شهر شیراز به نقاط مختلف درون و برون استان جابجا شده اند که تعداد مسافر رشد ۱۱.۷ درصدی و در بحث تعداد سفرها رشد ۶۱ درصدی را تجربه می کنیم.

 

او افزود: همچنین طی مدت مذکور سه هزار و ۷۸۴ نفر (راهیان نور) از استان در قالب ۸۶ سفر توسط ناوگان حمل و نقل مسافران استان به مناطق جنگی اعزام شدند که سهم شیراز از این تعداد ۲ هزار و ۱۱۲ مسافرا ست.

 

استقرار نیروهای راهداری در تمام محورهای مواصلاتی فارس

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس گفت: هم اینک ۷۰۰ نیروی راهداری این استان به همراه ۳۲۰ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در محورهای مواصلاتی استان مستقر و آماده خدمات رسانی به هموطنان و کاربران جاده ای هستند.

 

راستیار افزود: طی ساعت های گذشته در برخی محورهای استان از جمله بوانات، خسرو و شیرین و کولی کش بارش باران و در محور تنگ ابوالحیات به سمت دشت ارژن نیز بارش برف را داشتیم.

 

وی ادامه داد: رانندگانی که قصد تردد در محورهای شمال و شمال غرب از جمله محورهای منتهی به شهرستان های آباده و خرم بید و همچنین تمام مسیرهای منتهی به استان اصفهان و استان کهگیلویه و بویراحمد را دارند با توجه به شرایط جوی این محورها و احتمال بارش برف و باران و همچنین کاهش دما، حتما تجهیزات و امکانات لازم را به همراه داشته باشند.

 

وی، همچنین از رانندگان خواست که ضوابط و قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند و مسافران نوروزی نیز هرگونه سوال، انتقاد و پیشنهاد در خصوص وضعیت راههای استان فارس را از طریق سامانه ۱۴۱ دنبال کنند.

 

راستیار در خصوص ممنوعیت تردد کامیون در محورهای استان نیز گفت: در ایام تعطیلات نوروز، تردد کامیون فقط در محور کنارتخته از کازرون به سمت بوشهر ممنوع است و به جز کامیون های حامل مواد غذایی و تانکرهای حامل سوخت، سایر کامیون ها حق تردد در هیچ ساعت شبانه روز از این محور را تا پایان تعطیلات ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *