07:29

1403/02/02

ناوگان هواپیمای فعال کشور به ۲۵۰ فروند می‌ رسد

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه نمی‌توانیم همه نیاز بازار را با ناوگان فعلی جوابگو باشیم، گفت: هدف‌ گذاری کرده‌ ایم که تا پایان سال به ۲۵۰ فروند هواپیمای فعال برسیم.

به گزارش پایگاه خبری ایران‌ناوگان به نقل از ایسنا، «محمد محمدی‌» معاون وزیر راه و شهرسازی بخش درباره ظرفیت موجود برای اربعین امسال بیان کرد: یک عزم جدی ملی برای اربعین شکل می‌ گیرد که مثل هر سال بتوانیم با حداکثر توانمان و همه ناوگان موجود، جابه‌جایی زائران امام حسین را انجام دهیم.

وی در پاسخ به اینکه با توجه به کمبود ظرفیت موجود، آیا تمهیداتی برای کمبود بلیت سایر مسیرهای داخلی انجام می‌ شود؟ توضیح داد: همه تلاشمان این است که این اتفاق به حداقل برسد؛ اما به‌دلیل شرایط موجود و نسبت عرضه و تقاضا، طبیعتا این تعداد ناوگان جوابگو نخواهد بود؛ زیرا کمبود قابل توجه است و ما نمی‌ توانیم همه نیاز بازار را با این ناوگان فعلی که البته نسبت به قبل هم افزایش پیدا کرده، جوابگو باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۸۵ هواپیمای فعال داریم، درباره واردات هواپیما گفت: هرچقدر این عدد ۱۸۵ بیشتر شود، به‌ معنای توسعه ناوگان است.

محمدی‌ بخش در پاسخ به اینکه تا پایان سال، ظرفیت ناوگان هوایی به چه عددی خواهد رسید، گفت: هدف‌ گذاری کرده‌ ایم که تا پایان سال به ۲۵۰ فروند هواپیمای فعال برسیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *