15:05

1403/01/26

هفدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت خودرو در اصفهان

هفدهمین نمایشگاه خودرو اصفهان با حضور ۲۱ شرکت خودروساز کار خود را به صورت رسمی آغاز کرد، در این نمایشگاه شرکت های خودرویی با صف آرایی محصولات وارداتی و داخلی خود به رقابت پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از بازار،هفدهمین دوره نمایشگاه خودرو اصفهان ظهر روز گذشته با حضور ۲۱ شرکت خودروساز کار خود را به صورت رسمی آغاز کرد. در این گردهمایی، بزرگترین غایبان، گروه صنعتی ایران خودرو، گروه خودروسازی سایپا، پارس خودرو، گروه ماموت و خودروسازی فردا بودند. این گردهمایی تا نوزدهمین روز ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اصفهان ادامه خواهد داشت.

گروه بهمن با معرفی هونگچی اچ ۵، هونگچی ای کیو ام ۵، بستیون تی ۷۷، فیدلیتی پرستیژ و دیگنیتی پرستیژ پربازدید ترین غرفه نمایشگاه بود

گروه بهمن تنوع ایجاد کرد

در نمایشگاه خودرو اصفهان گروه بهمن یکی از شرکت های بود که سبد محصول متنوعی را به نمایش گذاشته بود، این خودروساز به معرفی هونگچی اچ ۵، هونگچی ای کیو ام ۵، بستیون تی ۷۷، فیدلیتی پرستیژ، دیگنیتی پرستیژ، ریسپکت، ون اینرودز، پیکاپ جی ۹، کشنده امپاور بی ۵۰۰، کشنده ۴۶۰ اف ای دبیلو، کامیون ام پاور بی دی ۳۰۰، فورس ۱۲ و ۶ تن، موتورسیکلت برقی و اتوبوس های شهری کرد.

همچنین بهمن دیزل برای نخستین بار در این نمایشگاه کشنده ۵۶۰ اسب بخاری خود را معرفی کرد، غرفه این خودروساز یکی از پربازدید ترین غرفه های نمایشگاه خودرو اصفهان بود.

در میان سبد محصولات گروه بهمن، خودروهای وارداتی، پیکاپ جی ۹ و کامیون های آن بیشترین میزان بازدید و بررسی از سوی علاقمندان به خودرو را داشت.

در نمایشگاه خودرو اصفهان هلدینگ کرمان موتور بی ای سی ایکس ۳ پرو و کی ام سی ایکس ۵ را به نمایش گذاشت

کیفیت رنگ کرمان ارتقا یافته بود

در نمایشگاه خودرو اصفهان هلدینگ کرمان موتور با چهار شرکت و محصولات قدیمی و جدید حضور یافته بود. این خودروساز در نمایشگاه مذکور اقدام به معرفی بی ای سی ایکس ۳ پرو، کی ام سی ایکس ۵، جی۷، کی۷، تی ۸، اس ۵ و اس ۳ کرده بود. خودرو بی ای سی ایکس ۳ پرو که یک کراس اوور شهری سایز کوچک محسوب می شود، بیشترین بازدید را به دلیل رنگ بندی متفاوت نسبت به سایر محصولات کرمان موتور، داشت.

سال گذشته نگارنده این گزارش در نمایشگاه خودرو کرمان به بررسی کیفیت رنگ محصولات کرمان موتور پرداخته بود، آنچه این شرکت خودروساز در نمایشگاه اصفهان از رنگ بندی محصولاتش به نمایش گذاشته بود، نشان از رشد کیفیت رنگ داشت البته رشد کیفیت به معنی رفع تمام ایرادات کیفی رنگ بدنه خودروها نیست؛ چرا که هنوز ضعف های در رنگ بدنه محصولات این خودروساز وجود دارد.

در نمایشگاه خودرو اصفهان گروه صنایع خودروسازی مدیران خودرو اقدام به معرفی برند جدید خود یعنی «اکستریم» کرد

اکستریم معرفی شد

در نمایشگاه خودرو اصفهان گروه صنایع خودروسازی مدیران خودرو اقدام به معرفی برند جدید خود یعنی «اکستریم» کرد. این خودروساز با سه برند فونیکس، اکستریم و ام وی ام در این نمایشگاه حضور یافته است، اکستریم برند لوکس گروه صنایع خودروسازی مدیران خودرو با دو محصول وی ایکس و تی ایکس ال قرار است به رقابت در بازار خودرو کشور بپردازد. این دو خودرو به صورت وارداتی راهی بازار کشور خواهند شد، وی ایکس و تی ایکس ال می تواند نیاز مشتریان به خودروهای شاسی بلند را تامین کند. گفتنی است که اکستریم در بازار ایران محصولات برند اکسید را عرضه خواهد کرد.

شرکت سانیار موتور پارسیان جدیدترین محصول خود یعنی بایک ایکس ۵۵ را برای نخستین بار در گردهمایی اصفهان به نمایش گذاشت

سانیار موتور پارسیان با محصولات جدید در اصفهان

شرکت سانیار موتور پارسیان با دو محصول خود در هفدهمین نمایشگاه بین المللی اصفهان حضور یافته است. این خودروساز جدیدترین محصول خود یعنی بایک ایکس ۵۵ را برای نخستین بار در این نمایشگاه معرفی کرد. ایکس ۵۵ با یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژ و با فناوری پاشش سوخت جی دی آی می تواند ۱۸۵ اسب بخار قدرت و ۳۰۵ نیوتن متر گشتاور را در اختیار راننده قرار دهد. قدرت تولید شده از موتور به یک گیربکس دو کلاچه تر منتقل و نهایت به محور جلو خودرو هدایت می شود.

در کنار این محصول، سانیار موتور پارسیان محصول دیگر خود یعنی تیگارد ایکس ۳۵ را نیز به نمایش گذاشته بود. این دو محصول خوش چهره چینی توجه بازدیدکنندگان را به غرفه این شرکت جلب کرده بود، باتوجه به استقبال بازدید کنندگان از محصولات مذکور، می توان انتظار اقبال فراوان در بازار برای دیار خودرو را داشت.

ایران خودرو غایب، ایران خودرو دیزل حاضر

در هفدهمین نمایشگاه خودرو اصفهان شرکت ایران خودرو دیزل با محصولات پیکاپ فوتون، کشنده و اتوبوس حضور یافته بود. علیرغم حضور این شرکت، گروه صنعتی ایران خودرو در نمایشگاه غایب بود. شنیده می شود دلیل این غیبت سفر مدیران ارشد این گروه صنعتی با هیات وزیر صمت به کشور چین جهت عقد قرار داد همکاری با گروه خودروسازی دانگ فنگ بوده است.

شرکت شایان دیزل طی مراسمی عصر امروز محصول جدید خود یعنی کامیونت برقی را معرفی خواهد کرد

شایان دیزل کامیونت برقی رونمایی می کند

شرکت شایان دیزل به عنوان یکی از تولیدکنندگان بزرگ خودروهای سنگین داخلی در نمایشگاه اصفهان حضور یافته بود. این خودروساز که کامیون و کشنده های خود را با برند دافران عرضه می کند، دو محصول جدید به گردهمایی خودرویی اصفهان آورده بود. یکی از آن ها دافران تی ۷ ال کشنده دماغ دار جدید بازار خودروهای سنگین کشور خواهد بود، این محصول با داشتن امکانات رفاهی متفاوت می تواند بیشترین سهم فروش کشنده های دماغ دار کشور را به خود اختصاص دهد.

محصول دوم این خودروساز، کامیونت برقی است که عصر امروز طی مراسمی در نمایشگاه خودرویی اصفهان رونمایی خواهد شد. محصولی که با عرضه به بازار کشور می تواند سبب ایجاد کاهش آلایندگی در سیستم حمل ونقل توزیع مویرگی در کلانشهرهای کشور شود.

آریا دیزل کشنده رنو به نمایشگاه آورد

شرکت آریا دیزل که پیشتر نماینده رسمی خودروهای سنگین شرکت رنو در کشور بود، در هفدهمین نمایشگاه خودرویی اصفهان با کامیون های سی اند سی و کاموینت های کاما در تناژ و کاربری های متفاوت حضور یافته بود. این شرکت در میان محصولات خود یک دستگاه کشنده رنو تی رنج مدل ۲۰۲۲ را به نمایش گذاشته بود.

آنچه که در نمایشگاه اصفهان بیشتر قابل توجه بود، حضور نمایندگان مدیران خودرو، کرمان خودرو و آریا دیزل به جای شرکت ها بود

در حاشیه نمایشگاه خودرو اصفهان

آنچه که در نمایشگاه اصفهان بیشتر قابل توجه بود، حضور نمایندگان خودروسازان به جای شرکت ها بود. در حالی که اگر شرکت های خودروساز مانند مدیران خودرو، کرمان خودرو و آریا دیزل هدف صرفه جویی اقتصادی را دنبال می کنند، اصولا نباید نمایندگان خود را به حضور در نمایشگاه های خودرویی سراسر کشور مکلف کنند. فلسفه برپایی نمایشگاه های خودرویی در دنیا ارتباط میان خودروساز و مشتریان است، موضوعی که نمایندگی شرکت ها امکان ایجاد این بستر را ندارند. شاید بهتر باشد مدیران ارشد شرکت های مذکور در خصوص عدم حضورشان توضیحاتی ارائه کنند، چرا که برای عمده بازدید کنندگان این موضوع، جای سئوال دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *