22:04

1403/03/08

همکاری های ایران و افغانستان در حوزه حمل و نقل گسترش میابد

وزیر راه و شهرسازی کشورمان با سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی افغانستان برای توسعه و تقویت بخش‌های هوایی، جاده‌ای و ریلی دو کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «مهرداد بذرپاش» وزیر راه و شهرسازی کشورمان به همراه معاونان خود در حوزه‌های مختلف ریلی، جاده‌ای، هوایی و دیگر بخش‌ها میزبان «حمید الله سعید» سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی افغانستان و هیأت همراه بود.

در این دیدار درباره تفاهم‌نامه‌های پیشین دو کشور در خصوص توسعه و تقویت خطوط هوایی، ارائه آموزش‌های هوانوردی، حل مشکلات پایانه‌های مرزی و توسعه خطوط جاده‌ای و رفع مشکلات تردد بین دو کشور و همچنین توسعه خطوط ریلی گفت‌وگو و تبادل نظر شد.

علاوه بر موارد تفاهم شده پیشین، افزایش پروازها، صدور خدمات فنی و مهندسی در حوزه هوانوردی، فعال کردن کریدورهای پروازی بین‌المللی افغانستان برای ورود پروازهای عبوری ایران به مرز هوایی افغانستان، افزایش تردد جاده‌ای، بار ترانزیتی از مرز ایران، رفع مشکلات پایانه های مرزی و بهره‌برداری تجاری از راه‌آهن خواف- هرات مورد مذاکره دو طرف قرار گرفت.

با بهره‌برداری تجاری از راه‌آهن خواف- هرات بارهای افغانستان به مقصد ایران یا به کشورهای خاورمیانه، ترکیه و اروپا حمل می‌شود.

پیشنهاد اجرای پروژه های ریلی جدید در افغانستان برای افزایش ترانزیت کالا و بازسازی فرودگاه‌های افغانستان از دیگر موارد مطرح شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *