18:59

1403/02/01

واردات اتوبوس در آینده نزدیک عملیاتی میشود

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: روند توسعه و نوسازی ناوگان با تحقق واردات اتوبوس بین‌شهری و تامین بخشی از ناوگان مورد نیاز در حوزه اتوبوسی در آینده نزدیک آغاز و عملیاتی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «عباسعلی بنی‌اسدی» در گردهمایی روسای اداره‌های حمل و نقل مسافر کل کشور که در مرکز توسعه آموزش، مطالعات و نوآوری برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به این که عموم مردم خدمات گیرندگان در حوزه حمل و نقل مسافر هستند، از این رو توجه به موضوعاتی مانند رسیدگی و ارجاع تخلفات در حوزه حمل و نقل و مسافر اهمیتی پررنگ‌تر دارد.

وی بر ضرورت جلوگیری از جعل و صدور بارنامه‌ها و صورت وضعیت‌های صوری در حوزه حمل و نقل تاکید و عنوان‌کرد: در اغلب کشورها تردد ناوگان حمل و نقل عمومی از طریق سیستم‌های کنترل تردد مدیریت می‌شوند و امکان رصد آن‌ها از طریق سامانه‌ها وجود دارد.

به گفته بنی‌اسدی، پایین بودن مبالغ جرایم رانندگی در کشور یکی از عواملی است که در بروز تخلفات بازدارنده و کنترل‌کننده نیست.

وی همچنین رسیدگی به تخلفات در حوزه حمل و نقل مسافر را کمرنگ برشمرد و تصریح‌کرد: تعیین عوارض توشه بار از جمله در استان‌هایی که بستر کار فراهم است، قابلیت عملیاتی و اجرایی شدن دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *