06:30

1403/04/31

واردات تاکسی‌ برقی در اولویت وزارت صمت است​

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که در مسئله واردات خودرو اولویت با خودروهای برقی است گفت: در هماهنگی با رئیس کل بانک مرکزی قرار شد که شرایط ساده تری را برای واردات خودروهای برقی فراهم کنیم و در درجه اول، اولویت با واردات تاکسی های برقی است.

به گزارش پایگاه خبری ایران‌ناوگان به نقل از تسنیم، عباس علی آبادی با بیان این که آیین نامه واردات خودرو های نو و کارکرده برقی تا ده روز آینده تدوین می شود گفت: نوآوری هایی را در تدوین این آیین نامه مد نظر قرار خواهیم داد، زیرا اولویت ما واردات خودرو های برقی است.

وی اضافه کرد: بنا داریم تحولی در وضع خودرو به وجود آوریم یعنی علاوه بر اینکه خودرو های موجود در یک وضع مناسبتری عرضه شوند خودرو های برقی نیز در اولویت وارد شوند که در تدارک زیرساخت های لازم برای خودرو های برقی هستیم.

علی آبادی گفت: نوآوری در حوزه خودرو های برقی بحث بسیار مهمی است که قرار است در کشور اتفاق بیفتد و منافع سرشاری را نصیب کشور کند از این حیث ما در موضوع محیط زیست هم وضعیت بهتری پیدا خواهیم کرد ضمن اینکه درآمدی که ناشی از عدم مصرف سوخت های فسیلی نصیب کشور می شود.

وزیر صمت در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا ممکن است واردات خودرو های نو و کارکرده به خودرو های برقی محدود شود؟ افزود: اولویت ما واردات خودرو های برقی است.

علی آبادی در باره زمان عملیاتی شدن این طرح گفت: در هماهنگی با رئیس کل بانک مرکزی قرار شدکه شرایط مناسب و ساده تری را برای واردات خودرو های برقی فراهم کنیم. در درجه اول اولویت با واردات تاکسی های برقی خواهد بود، زیرا مصارف و منفعت بیشتری را نصیب کشور می کند ضمن اینکه تاثیر بیشتری در محیط زیست خواهد داشت به جهت اینکه مقدار سوخت بیشتری را مصرف می کنند البته اولویت های بعدی خودرو های اشتراکی و خودرو های مردم خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *