05:18

1403/04/31

واردات خودرو با قطعیت انجام می‌ شود

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: واردات خودرو با قطعیت امسال و سال بعد انجام می شود و خللی در برنامه های دولت پیش نخواهد آمد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از مهر، مهدی ضیغمی رئیس سازمان توسعه تجارت ایران امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد اینکه رئیس سازمان برنامه و بودجه واردات خودرو را به صلاح کشور ندانسته است، آیا رویه دولت تغییر کرده است؟ گفت: نظر دولت انجام واردات خودرو هم امسال و سال آینده است و رویه دولت تغییر نکرده است.

وی افزود: بحث آقای منظور این بود که با توجه به برنامه ای که برای واردات در بودجه در نظر گرفته شده وقتی نتوان طبق پیش بینی ها واردات را انجام داد دچار ناترازی می شویم. تاکید آقای منظور بر این موضوع بود.

ضیغمی اضافه کرد: واردات خودرو با قطعیت امسال و سال بعد انجام می شود و خللی در برنامه های دولت پیش نخواهد آمد.

معاون وزیر صمت در مورد اینکه آیا برای واردات خودرو مشکل ارزی داریم، گفت: مشکل ارزی به معنای عام نداریم. با بانک مرکزی در مورد تخصیص ارز جلسات نزدیکی را برگزار کردیم تا روند تخصیص ارز را تسریع کنیم.

وی افزود: طی ۲ هفته گذشته ۱۱۰ میلیون دلار برای واردات خودرو به کشورها ارز تخصیص دادیم ولی اعلام کردیم که یک فرصت طلایی برای واردات خودرو داریم که در ماه آتی است که بتوانیم عدد قابل توجهی ارز تخصیص دهیم که با بانک مرکزی به جمع بندی رسیدیم.

ضیغمی در پاسخ به سوال دیگر مهر در مورد اینکه قرار بود تحویل خودرو به ۳۰ هزار متقاضی که اسفند پارسال ثبت نام کرده بودند تا آخر آذر تعیین تکلیف شود، گفت: تأخیر دو تا سه هفته ای خواهیم داشت ولی تعیین تکلیف را انجام خواهیم داد.

معاون وزیر صمت درباره اینکه تا پایان سال چه تعداد خودرو وارد خواهد شد، تصریح کرد: این مساله بستگی به این دارد که بانک مرکزی در این دو الی سه هفته ارز تخصیص دهد. به لحاظ پتانسیلی که داریم حداقل امکان واردات ۴۰ هزار خودروی دیگر را داریم. اما به این شرط که بانک مرکزی در این مدت زمان به سرعت ارز مورد نیاز را تخصیص داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *