13:21

1403/03/29

وام خرید کامیون با سود مصوب بانکی و اقساط 3 ساله به چه کسانی تعلق می گیرد؟

وام خرید کامیون یکی از نیازهایی است که در بازار خودروهای سنگین وجود دارد چرا که خرید یک دستگاه خودروی سنگین یا نیمه سنگین نیازمند نقدینگی بالایی است که بسیاری از رانندگان فاقد آن هستند.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز،وام خرید کامیون یکی از نیازهایی است که در بازار خودروهای سنگین وجود دارد چرا که خرید یک دستگاه خودروی سنگین یا نیمه سنگین نیازمند نقدینگی بالایی است که بسیاری از رانندگان فاقد آن هستند.

خرید کامیون و کامیونت حتی دست دوم مستلزم پرداخت نقدینگی حداقل حدود 1 میلیارد تومانی است و بسیاری از متقاضیان نقدینگی کافی برای خرید ندارند در این شرایط وام خرید کامیون می تواند تا حدی مشکل نقدینگی آنها را حل کند. مشروط بر آن که شرایط دریافت وام آسان و سود آن منطقی باشد.

سایت کاماپرس در گزارشی به ارائه توضیحاتی درباره وام هایی که توسط برخی موسسات و شرکت ها روی سند خودرو پرداخت می شود و امکان تامین نقدینگی برای خرید خودرو را فراهم می کند، پرداخته است.

شرایط پرداخت وام چیست؟
در این توضیحات مستقیما به وام خرید کامیون اشاره نشده اما به طور کلی از وام خرید خودرو بحث شده است و به نظر نمی رسد اگر کسی قصد خرید کامیون داشته باشد شرایط متفاوتی برای دریافت وام توسط این موسسات مطرح شود.

در بخشی از این گزارش که توسط فاطمه اشتری به رشته تحریر درآمده ، می خوانیم: امروزه تنها بانک‌ ها نیستند که وام خودرو می‌ پردازند، بلکه مجموعه‌ ها و مراکز معتبر فروش اتومبیل نیز به منظور کاهش استرس و تنش متقاضیان خودرو، وام روی ماشین اعطا می‌ کنند. معمولا این نوع تسهیلات که مراکز فروش خودرو ارائه می‌ دهند، از لحاظ سود تفاوتی با بانک‌ ها و موسسات اعتباری ندارد؛ ضمن اینکه برای دریافت این نوع وام از مراکز فروش خودرو ضامن رسمی لازم نیست و تنها داشتن اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی برای دریافت چنین تسهیلاتی ضروری است.

معمولا وام ارائه شده، حداکثر 50 تا 60 درصد ارزش خودرو را پوشش می‌دهد؛ با این تفاوت که این نوع تسهیلات فوری بوده و برای گرفتن آن لازم نیست که مدت زمان زیادی معطل شد. به علاوه در این نوع وام، زمان بازپرداخت منعطف بوده و تعداد اقساط با توجه به شرایط متقاضیان مشخص می‌شود.

به منظور دریافت وام روی ماشین از این طریق و بدون مراجعه به بانک، باید به مراکز معتبر مراجعه شود؛ مراکزی که مجوز این کار را داشته و با بانک‌های دولتی و خصوصی کار کرده باشند؛ در غیر این صورت و با مراجعه به مراکز نامعتبر، احتمال از دست رفتن سرمایه و کلاهبرداری زیاد است و احتمالا سرمایه و اتومبیل، هر دو از دست خواهد رفت.

شایان ذکر است در این گزارش به موسسه ای اشاره شده که فروش اقساطی خودرو به صورت تسهیلات بانکی برای انواع خودروهای ایرانی و خارجی، صفر و کارکرده در آن ارائه می ‌شود. این مجموعه وام روی سند خودرو نیز پرداخت می‌ کند و تسهیلات اعطایی آن حداکثر 50 درصد از ارزش خودرو را پوشش می‌دهد. سند خودرو به نام مشتری و در رهن لیزینگ ‌های بانکی بوده و افراد به منظور دریافت آن نیازی به ارائه نامه کسر از حقوق و ضامن ندارند. حداکثر مدت زمان تسویه وام روی سند ماشین در این موسسه، 36 ماهه و به صورت پرداخت هر سه ماه یک بار است. نرخ سود این تسهیلات از نرخ مصوب بانک مرکزی بیشتر نیست و در صورت تصویب نرخ جدید، این میزان نیز به روزرسانی می ‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *