20:58

1403/04/26

وزارت صمت حامی رویداد خودرویی در نمایشگاه بین المللی

پیگیری خبرنگار خبرگزاری بازار از وزارت صمت نشان می دهد که سیاستگذار صنعتی کشور علاقمند به حمایت از برگزاری نمایشگاه خودرو با محوریت خودروهای پاک و برقی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از بازار، به تازگی خبری در خصوص برگزاری نمایشگاه خودرو در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در تاریخ ۳ تا ۶ اسفند ماه سال جاری منتشر شده است، براساس اطلاعات دریافت شده این رسانه وزارت صمت با رویکرد حرکت به سمت آسمان آبی و با استناد به بند ۳۱ ماده ۵ اساسنامه سازمان توسعه تجارت ایران نمایشگاه مذکور برگزاری خواهد شد.

با گذشت حدود بیست سال برای نخستین بار برگزاری نمایشگاه خودرو مجدد به مسئولان برگزاری این نمایشگاه بازگشت. فارغ از مباحث ترافیکی و چشم پوشی از تعدد برگزاری نمایشگاه های خودرو داخلی، صنعت خودرو نماد سمبل پیشرفت هر کشور است، برگزاری مهم ترین رویداد خودرویی در تهران اگر توسط مسئولان اجرایی مجرب برگزار نشود، می تواند موجب «وهن» صنعت خودرو گردد.

مدیران ستاد برگزاری این نمایشگاه در خصوص هدف برپایی این گردهمایی بزرگ صنعت خودرو به «بازار» توضیح دادند: رشد و توسعه صنعت خودرو با معرفی تولیدات و خودروهای جدید، معرفی خودروهای برقی، هیبریدی، پلاگین هیبرید و هوشمند در حمل و نقل عمومی و شخصی با هدف حمایت از این استراتژی و کمک به گسترش این خودروها در کشور و غیره از جمله اهداف برپایی نمایشگاه خودرو تهران اعلام شده است.

با توجه به رویکرد دولت سیزدهم برای حضور و بروز معنادار صنعت خودروسازی کشور در تولید و عرضه خودروهای برقی و هوشمند، متولیان نمایشگاه خودرو تهران تصمیم دارند تا در مسیر حرکت دولت، بیش از پیش به برنامه های هدف گذاری شده، معرفی دستاوردها و تولیدات جدید خودرویی کشور برپایه فناوری های نوین و پاک بپردازد.

بیراه نیست چنانچه بگوییم که کمک به برقی سازی صنعت خودرو، مهمترین هدف‌ برای برپایی پنجمین نمایشگاه خودرو تهران خواهد بود تا در کنار معرفی و عرضه تولیدات جدید خودرویی کشور در دو بخش سواری و سنگین، شاهد معرفی توانمندی های موجود در بخش برقی سازی خودروسازی باشیم.

براساس اعلام ستاد برگزاری نمایشگاه خودرو تهران؛ این گردهمایی می تواند محل مناسبی برای آگاه سازی جامعه و متولیان امر از مسیر برقی سازی و هوشمندسازی صنعت خودرو کشور باشد تا در گام اول نسبت به برطرف کردن چالش های این مسیر هم در بخش دولتی و هم بخش خصوصی اقدامات مثمرثمر پیاده و اجرا شود و پس از آن، بیش از پیش با ایجاد زیرساخت مناسب به «ما می توانیم» در خودروسازی اعتماد داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *