06:05

1403/01/31

وزیر راه و شهرسازی: مسیر پاتاوه-دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر تکمیل شد

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: مسیر پاتاوه-دهدشت به عنوان بخشی از مسیر کریدور شمال- جنوب در مرکز کشور به طول ۱۳۶ کیلومتر به طور کامل تکمیل و بهره برداری از این محور همزمان با سفر رئیس جمهور صورت می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران‌ناوگان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «مهرداد بذرپاش» وزیر راه و شهرسازی گفت: راه اصلی پاتاوه- دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر با ارزش روز ٩٥ هزار میلیارد ریال در ۴ قطعه ، همزمان با سفر رییس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد بازگشایی می شود و ترافیک سراسری در آن برقرار خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: پروژه احداث راه اصلی پاتاوه-دهدشت از منطقه کوهستانی زاگرس میانی عبور می‌کند و سبب کاهش مسیر حدود ۶۵ کیلومتر حدفاصل پاتاوه تا بهبهان نسبت به مسیر موجود خواهد شد.

وی افزود: شروع این پروژه در بیش از دو دهه گذشته بوده که در دولت سیزدهم با نگاه ویژه ای تکمیل آن سرعت گرفت و در حال حاضر آماده بهره برداری است.

بذرپاش ادامه داد: با تکمیل این محور بیش از ۴۰۰ روستای مناطق محروم در مسیر پاتاوه تا دهدشت از بن بست خارج شده و سبب ارتباط سریع مردم منطقه و شهر دهدشت با مرکز استان می شود.

وی توضیح داد: در این مسیر ۱۲ دستگاه تونل، ۵ دستگاه گالری و ۱۳ دستگاه پل خاص احداث شده است که از طریق این جاده ارتباط استان های جنوب غرب کشور از جمله استان خوزستان به استان های مرکزی برقرار شده و به نوعی این محور نقطه میانبر بین استان های جنوبی و کریدور شمال به جنوب کشور نیز محسوب می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *