06:39

1403/04/31

وزیر صنعت، معدن و تجارت: قیمت‌گذار خودرو باید وزارت صمت باشد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تصمیم‌گیری‌ها پیرامون قیمت خودروها بایستی بر عهده وزارت صمت باشد، اما در حال حاضر نهادهای مختلف در این امر مسئولیت دارند که از قضا وظایف خود را انجام نمی‌دهند، معتقد است : قیمت‌گذاری خودرو دچار تعللی عمدی شده است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از ایسنا، عباس علی‌آبادی در نشستی تصریح کرد: در حال حاضر در موضوع قیمت‌گذاری خودرو، مدتی است که دچار یک تعلل شده‌ایم که بنده این تعلل را عمدی می‌دانم؛ چرا که معتقد هستم تصمیمات پیرامون قیمت خودروها بایستی با وزیر صنعت، معدن و تجارت باشد.

مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: در حال حاضر در امر قیمت‌گذاری خودرو، نهادهای مختلف مسئول هستند و متاسفانه وظایف خود را انجام نمی‌دهند؛ اما از سوی دیگر مطالبات از وزارت صمت است.

وی خاطرنشان کرد: خودروسازان نمی‌توانند محصولات خود را با قیمت واقعی بفروشند و زمانیکه نتوانند به قیمت بفروشند، پول نداشته و نمی‌توانند بدهی خود را به قطعه‌ساز پرداخت کنند؛ بر این اساس زنجیره تامین قطعه‌ساز هم دچار چالش می‌شود.

علی‌آبادی با بیان اینکه در موضوع خودرو، باتوجه به اینکه در مسیر شکست انحصار هستیم و برای واردات ضوابط قابل قبولی تعریف کرده‌ایم، گفت: بنده طرفدار این هستم که دست صنایع کشور را کمی باز بگذاریم تا با دنیا رقابت کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در این رقابت سالم هم صنایع رشد خواهند کرد و هم مردم منتفع خواهند شد و تحت فشار قرار نخواهند گرفت.

مقام عالی وزارت صمت ادامه داد: امروز واردات خودروهای نو، برای همه مردم امکان‌پذیر است؛ در خودروهای مونتاژی نیز گام اول تولید داخل برداشته شده، اما بایستی گام‌های اصلی که داخلی‌سازی بیش از ۵۰ درصدی است را بردارند تا بتوانند از امتیازات ملی استفاده کنند. مطابق با قوانین و مقررات کار آن‌ها در حال انجام است.

علی‌آبادی شرایط فعلی بازار را بسیار خوب دانست و ضمن تاکید بر اینکه بهتر هم خواهد شد، گفت: ما به سمت خودروهای برقی حرکت می‌کنیم که تحول بسیار نو و جدیدی است؛ اگر اجازه داده شود که به سمت خودروهای آینده و به روز برویم، این مسائل و مشکلات پیش پا افتاده را هم پشت سر خواهیم گذاشت.

وزیر صمت متذکر شد: امروزه بایستی تمرکز ما بر خودروهای برقی و روز دنیا باشد؛ در این صورت تحول بزرگی را در این بخش به مردم نوید می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *