17:23

1403/02/01

پل جدید ایران و آذربایجان امروز افتتاح می‌شود

پل مرزی جدید ایران و جمهوری آذربایجان امروز با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی مقامات این کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تسنیم، همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی ضمن بازدید از طرح ها و پروژه های در حال احداث نهضت ملی مسکن در سایت شهرک شهید سلیمانی، تعداد 6600 واحد مسکونی شهری و روستایی به صورت همزمان در استان اردبیل افتتاح خواهند شد.

6600 واحد مسکونی با زیربنای 590860 مترمربع و قیمت تمام شده 52711 میلیارد ریال در قالب های طرح ملی مسکن، بافت های فرسوده، خودمالکی و مسکن های روستایی در این سفر افتتاح و تحویل متقاضیان خواهد شد.  از این تعداد 752 واحد مسکونی شهری و تعداد 5848 واحد مسکونی روستایی در استان اردبیل به بهره برداری خواهند رسید.

از این تعداد 210 واحد مسکونی متعلق به پروژه شهید پیران واقع در شهرک اندیشه 2 اردبیل، تعداد 150 واحد مسکونی متعلق به پروژه شهید پاریاب واقع در خیابان داروپخش اردبیل، تعداد 130 واحد مسکونی بصورت خودمالکی در قالب اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرها و تعداد 262 واحد مسکونی در بافت های فرسوده و سکونتگاههای غیر رسمی توسط خود متقاضیان و با مدیریت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل احداث شده است.

همچنین با حضور مهرداد بذرپاش و شاهین مصطفی یف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان به عنوان رؤسای کمیسیون‌های مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان پل جدید مرزی اتومبیل‌رو بر روی رودخانه آستاراچای در مرز آستارا افتتاح خواهد شد.

پل مرزی اتومبیل‌رو آستاراچای به طول 89 متر و عرض 30.6 متر با اعتبار 5.8 میلیون یورو در حد فاصل 50 متری ضلع شمالی پل ریلی آستارا توسط طرف آذربایجانی احداث شده است تا کامیون‌های خالی از این پل و راه دسترسی موقت به پایانه مرزی موقت آستارا، وارد کشور شوند. کامیون‌های پر از پل و پایانه قدیم برای برگشت استفاده می کنند. 

همچنین محوطه پایانه مرزی موقت آستارا  برای حضور کامیون‌ها ایمن سازی شده است. از طرفی در مسیر تردد کامیون ها نیز بر سر تقاطع، راه بند نصب شده است. 

پایانه مرزی موقت آستارا و راه موقت دسترسی، طبق توافق با جمهوری آذربایجان برای انتقال کامیون‌های خالی به پایانه مرزی موقت و انجام رویه‌های مرزی در محل منتهی الیه پل جدید آستاراچای و نیز ارتقا مجموع عملکرد پایانه های قدیم و جدید به حدود 800 دستگاه کامیون در روز احداث شده است.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، شرکت در شورای مسکن استان و بازدید از ایستگاه راه آهن اردبیل – میانه از دیگر برنامه های سفر یک روزه مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی به اردبیل خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *