03:11

1403/03/30

پیمانکار تمام قطعات راه آهن بوشهر شیراز انتخاب شده است| تخصیص ۱.۲ میلیارد یورو برای شبکه ریلی

استاندار بوشهر با بیان اینکه پیمانکار تمام قطعات راه آهن بوشهر شیراز انتخاب شده است از تخصیص ۱.۲ میلیارد یورو برای شبکه ریلی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از بازار، احمد محمدی زاده یکشنبه شب در آیین معارفه رئیس جمعیت گفتمان انقلاب در استان بوشهر با اشاره به توفیقات روزافزون نظام اسلامی اظهار داشت: امروز ایران اسلامی امن ترین کشور منطقه است که روز به روز شاهد موفقیت بیشتر در عرصه های مختلف هستیم.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم برای رفاه و آسایش مردم اهتمام جدی دارد افزود: پروژه راه آهن بوشهر شیراز، پس از چند دهه وقفه، اکنون با تلاش دولت فعال شده است.

استاندار بوشهر از تخصیص ۱.۲ میلیارد یورو اعتبار برای راه آهن بوشهر شیراز از محل تهاتر نفت خبر داد و تصریح کرد: این مهم با دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی محقق شده که گام بلندی در تکمیل پروژه است.

محمدی زاده بیان کرد: تا پیش از شروع دولت سیزدهم تنها ۴ قطعه از ۱۱ قطعه پروژه راه آهن بوشهر شیراز، پیمانکار داشت که اکنون همه قطعات دارای پیمانکار بوده و ساز و کار مشخصی دارند.

وی از تخصیص ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار از صنعت نفت به استان بوشهر خبر داد و گفت: علاوه بر بودجه سالانه استانی و ملی، این میزان اعتبار از حوزه نفت داریم که برای تکمیل طرح های اساسی استان بسیار راهگشاست.

استاندار بوشهر با اشاره به فعال شدن کارگاه پروژه بزرگ آب شیرین کن ۷۰ هزار متر مکعبی نیروگاه اتمی بوشهر افزود: بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان در این طرح مهم سرمایه گذاری می شود.

محمدی زاده تاکید کرد: تا پیش از دولت سیزدهم، تنها ۳۵ هزار متر مکعب شیرین سازی آب دریا در استان بوشهر محقق شده بود که اکنون میزان شیرین سازی آب دریا به ۱۰۴ هزار متر مکعب رسیده و علاوه بر آن، ۱۲۵ هزار متر مکعب پروژه جدید نیز شروع شده است.

در این آیین، علیرضا یزاف به عنوان رئیس جمعیت گفتمان انقلاب در استان بوشهر معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *