03:12

1403/03/08

کاهش روزانه ۲۰ میلیون لیتر مصرف سوخت مایع با افزایش گازرسانی

وزیر نفت گفت: با افزایش گازرسانی به نیروگاه‌ها و صنایع عمده، مصرف سوخت مایع در این دو بخش کاهش یافته که سهم مهمی در هوای پاک دارد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از صدا و سیما، جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه حیاط دولت و درجمع خبرنگاران گفت: نسبت به زمان شروع دولت ۵۰ میلیون متر مکعب افزایش تولید گاز خام داشتیم و ۱۱.۵ میلیون متر مکعب از گاز‌های سمی مشعل را جمع‌آوری کردیم؛ برنامه ما این است که این میزان تا پایان سال به ۱۸ میلیون متر مکعب برسد.

اوجی ادامه داد: دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران روز سه‌شنبه (هفتم آذرماه) در گزارشی اعلام کرد: مقدار مصرف گاز در بخش‌های خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده به ۴۶۵ میلیون مترمکعب رسیده است.

وزیر نفت افزود: مصرف گاز طبیعی در بخش‌های صنایع و نیروگاهی نسبت به پارسال حدود ۶ درصد افزایش یافته است، در عین حال روزانه ۳۶ میلیون مترمکعب گاز بیش از گذشته به نیروگاه‌ها تحویل و ۶ میلیون مترمکعب گاز در روز به صنایع عمده داده شده است. این اقدام وزارت نفت سبب کاهش مصرف روزانه ۲۰ میلیون لیتری سوخت مایع در این دو بخش شد که اقدامی مهم برای هوای پاک به‌شمار می‌رود..

اوجی تاکید کرد: عملیات نگهداری و تعمیرات دوره‌ای همه پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها، خطوط انتقال و ایستگاه‌های تقویت فشار گاز انجام شده، همچنین ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز در مخازن طبیعی کشور و بیش از ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون لیتر سوخت مایع در نیروگاه‌ها و صنایع ذخیره‌سازی شده است و امیدوارم با این ابتکارها زمستان امسال را با کمترین مشکل پشت سر بگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *