06:08

1403/01/31

کاهش ۶ درصدی ترددهای نوروزی در جاده های کشور

مسئول اتاق عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور با اعلام کاهش شش درصدی ترددهای جاده ای در ایام نوروز از بارش برف و باران در برخی محور‌های استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، همدان، لرستان، مرکزی و مازندران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تسنیم، ایمان محرابی نیا اعلام کرد: هم اکنون (ساعت 11 صبح امروز) در محور‌های استان‌های اردبیل، گیلان، تهران، گلستان، سمنان، قزوین، زنجان، بوشهر، فارس، قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، هرمزگان، کرمان و یزد بارش باران ادامه دارد.
وی از رانندگان خواست از سفر‌های غیر ضروری پرهیز کنند و در صورت ضرورت، سوخت و لباس کافی و مواد غذایی به همراه داشته باشند.

کاهش 6 درصدی سفر‌های جاده‌ای تا پنجم فروردین
مسئول اتاق عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور همچنین گفت:از آغاز طرح نوروزی یعنی از 24 اسفند پارسال تا پنجم فروردین، شاهد کاهش 6 درصدی رفت و آمد در جاده‌های کشور بوده ایم.
محرابی نیا افزود: میانگین سفر‌های جاده‌ای از 24 اسفند تا پنجم فروردین روزانه دو میلیون 65 هزار رفت وآمد بوده است که بیشترین تردد در چهارم فروردین با ثبت دو میلیون و 344 هزار رفت وآمد ثبت شده است.
وی گفت: رفت وآمد در محور کرج – چالوس در مقایسه با پارسال 105 درصد افزایش داشته و مسیر رودهن – آمل هم در همین مدت در مقایسه با پارسال 31 درصد افزایش تردد نشان می‌دهد.
محرابی نیا افزود: رفت وآمد در محورفیروزکوه به قائم شهر هم 60 درصد و آزاد راه قزوین – رشت هم 69 درصد افزایش نشان می‌دهد.
مسئول اتاق عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور همچنین گفت: بیشترین خروجی خودرو در این ایام به تهران و البرز با 933 هزار خودرو و بیشترین ورودی به مازندران با 289 هزار خودرو و گیلان با ورودی 230 هزار خودرو ثبت شده است.
وی ادامه داد:بیشترین خودرو‌های رویت شده در مازندران از استان‌های تهران، البرز، خراسان رضوی، اصفهان و گلستان بوده است و بیشترین پلاک‌های رویت شده در گیلان هم به استان‌های البرز، تهران، قزوین، مازندران و اردبیل تعلق داشته است.
محرابی نیا با اشاره به اینکه بیشترین رفت و آمد بین استانی تا پنجم فروردین به استان فارس، سیستان و بلوچستان و هرمزگان اختصاص دارد گفت: ترافیک در محور جاده چالوس مسیر جنوب به شمال حد فاصل پل زنگوله تا سیاه بیشه و محدوده‌های هزارچم و تویر هم اکنون سنگین گزارش شده است.
وی همچنین گفت: هم اکنون محور آزادراه تهران – شمال در مسیر جنوب به شمال محدوده شهرستانک حد فاصل تونل البرز و انتهای آزادراه پردیس – تهران ترافیک سنگین گزارش شده است.
محرابی نیا همچنین محور هراز و فیروزکوه و آزاد راه تهران – شمال و آزاد راه قزوین – رشت را بارانی و دارای مداخلات جوی اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *