02:25

1403/03/08

کاهش ۷ درصدی گردشگران دریایی در نوروز/هشدار هواشناسی به مردم

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از کاهش ۷ درصدی سفرهای دریایی حوزه گردشگری نوروز امسال خبر داد و گفت: در این ایام ۶.۵ میلیون سفر دریایی ثبت شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تسنیم علی‌اکبر صفایی با یادآوری برگزاری جلسات طرح نوروزی از مهرماه سال قبل، اظهار کرد: خوشبختانه شرایط مساعدی در حوزه ترددهای دریایی داشتیم.

وی ادامه داد: تعداد سفرهای دریایی در ایام نوروز امسال بالغ 6.5 میلیون بود که نسبت به سال قبل تغییر نکرده است. اما در تعداد جابجایی مسافر 3.8 میلیون نفر سفر دریایی ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد رشد داشته است.

وی افزود: در بخش گردشگری نیز 2.7 میلیون سفر ثبت شد که نسبت به سال قبل 7 درصد کاهش یافته است.

رییس سازمان هواشناسی نیز در این نشست بیان کرد: در ایام نوروز به صورت روزانه هشدارهای هواشناسی صادر شد و سایر دستگاه ها هشدارها را مدیریت کردند. مردم هم به این هشدارها توجه کردند و باعث شد تا کمترین خسارت را داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این ایام همچنین حدود 200 هزار داده هواشناسی تهیه شد.

وی با اشاره تعطیلات عید سعید فطر گفت: سامانه بارشی از روز سه شنبه از سمت شمال غرب وارد کشور می شود. تاکید می کنیم در راههای مواصلاتی شمالی و اردبیل بارهای شدید پیش بینی شده است.

رییس سازمان هواشناسی اطهار کرد: اکثر استانهای کشور تحت تاثیر سامانه بارشی قرار می گیرند و از مردم می‌خواهیم حتما به هشدارهای هواشناسی توجه کنند تا در تعطیلات عید فطر تمهیدات لازم اندیشیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *