19:10

1403/04/26

یک شناور در اروندرود غرق شد/مفقودی ۳ تن از خدمه ها

آبادان – مدیر بنادر و دریانوردی آبادان از غرق شدن یک فروند کشتی باری حامل گچ در اروند رود خبر داد و گفت : در این حادثه سه تن از خدمه کشتی مفقود شدند.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از مهر، کامبیز مالکی‌زاده شامگاه شنبه اظهار کرد: این کشتی هفت خدمه داشت که پس از وقوع حادثه چهار نفر توسط شناورهای صیادی نجات یافتند اما سه خدمه دیگر شامل ۲ تبعه هندی و یک ایرانی مفقود شدند.

مدیرکل بندر و دریانوردی نوردی آبادان افزود: تیم جستجوی و نجات دریایی بندر آبادان و اروندکنار، بندر خرمشهر، نیروی دریایی سپاه و قواصان در حال امدادرسانی هستند. در این حادثه تا کنون از ۲ فروند یدک کش و چهار شناور جست و جو و نجات دریایی استفاده شده است.

مالکی‌زاده گفت: محل این حادثه حدود هفت مایل تا بندر اروندکنار فاصله دارد.

وی بیان داشت: کشتی فلزی حادثه دیده، بندر خرمشهر را به مقصد کویت ترک کرده بود.

مالکی‌زاده گفت: برای جلوگیری از برخورد دیگر شناورها به کشتی حادثه دیده پیام اولیه به صورت زبان فارسی و زبان انگلیسی به طور مکرر از مرکز جست و جو و نجات فرعی بندر اروندکنار بر روی کانال ۱۶ بی سیم دریایی قرائت می‌شود.

مدیر کل بندر و دریانوردی آبادان عنوان کرد: در حال حاضر نیز شناورهایی به منظور جلوگیری از برخورد دیگر شناور به کشتی غرق شده در محل محل حادثه حضور دارند و علت این حادثه در دست بررسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *