10:57

1402/12/08

۲ دستگاه اتوبوس‌ برقی بهمن وارد کشور می‌شود| اجرایی شدن خرید ۲۱۹۴ دستگاه اتوبوس برقی از چین

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران از ورود ۲ دستگاه اتوبوس‌ برقی به کشور در بهمن ماه خبر داد و گفت: پس از آن قرارداد خرید ۲ هزار و ۱۹۴ دستگاه اتوبوس برقی از چین، وارد فاز اجرایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از بازار، محسن هرمزی؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه در راستای کاهش عقب‌ماندگی‌های مفرط در حوزه حمل و نقل عمومی، اقدام مناسبی با همراهی دولت برای واردات اتوبوس‌های برقی صورت گرفته است، ادامه داد: ۲ دستگاه اتوبوس برقی به عنوان نمونه در بهمن‌ ماه وارد کشور می‌شود و پس از آن قرارداد خرید ۲ هزار و ۱۹۴ دستگاه اتوبوس برقی از چین، وارد فاز اجرایی خواهد شد.

به گفته وی، با تفاهم صورت‌گرفته قرار است سری‌ بعدی اتوبوس‌ها در پارت‌های ۲۰۰ تایی هر ۲ ماه یک‌ بار وارد کشور شوند.

معاون شهردار تهران با تأکید بر اینکه اتوبوس‌های جدید برقی تهران با تنها یک‌ بار شارژ می‌توانند یک شبانه روز کامل به شهروندان سرویس ارائه کنند، افزود: این واردات به شرط انتقال تکنولوژی به شرکت‌های داخلی صورت خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین قرارداد واردات ۲۵ هزار تاکسی برقی، ۱۰ هزار ون و ۱۰۰ هزار موتور برقی نیز نهایی شده است و امیدواریم این واردات به نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی کمک کند.

هرمزی با بیان آنکه امیدواریم مجموع اقدامات صورت‌گرفته اوضاع حمل‌ونقل عمومی را تا سال آینده تا حدودی بهبود دهد، اظهار کرد: البته اثر واردات وسایل نقلیه جدید به صورت تدریجی نمایان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *