06:18

1403/02/02

۳۰ دستگاه وسیله نقلیه سرقتی در گیلان کشف شد

فرمانده انتظامی گیلان از کشف ۱۰ دستگاه خودرو و ۲۰ دستگاه موتورسیکلت سرقتی در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری پلیس گیلان روز دوشنبه 24 مهر، سردار عزیزالله ملکی با تاکید بر اینکه مقابله با سرقت و ناهنجاری اجتماعی عزمی همگانی می‌طلبد، اظهار داشت: برخورد قاطع پلیس با سارقان و ایجاد فضای ناامن برای آنان و از طرفی ارتقاء سطح آگاهی عمومی با تشدید اقدامات پیشگیرانه، موجب کاهش وقوع سرقت می‌شود.

وی افزود: در پی ابلاغ اجرای طرح عملیاتی سه روزه مبارزه با سارقان وسایل نقلیه و کنترل پارکینگ‌ها در گیلان، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی گیلان و شهرستان‌های استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه در مدت اجرای این طرح، پلیس با انجام اقدامات فنی و عملیاتی، ۲۰ سارق و ۶ مالخر را در سطح استان شناسایی و دستگیر کرد، ادامه داد: ۲۰ دستگاه موتورسیکلت، هشت دستگاه خودرو پراید، یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ و یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۷ سرقتی نیز در این رابطه کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی به معرفی سارقان و مالخران برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی اشاره کرد و از مردم خواست برای پیشگیری از وقوع سرقت‌ ضمن توجه به هشدارها و توصیه‌های انتظامی در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را برای پیگیری از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

دستگیری عاملان درگیری خیابانی در رشت

بنا به گزارش دیگری از پایگاه خبری پلیس گیلان، فرمانده انتظامی شهرستان رشت از دستگیری سه نفر از عاملان درگیری خیابانی در این شهرستان خبر داد و گفت: در این نزاع یک نفر مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

سرهنگ محمود حافظی با تاکید بر اینکه اقدامات و رفتارهای اراذل و اوباش باعث تشویش اذهان عمومی و القای حس ناامنی در جامعه می‌شود، به نارضایتی مردم در این خصوص اشاره کرد و اظهار کرد: تحت هیچ شرایطی نباید اجازه داد این افراد نظم و امنیت جامعه و آسایش و آرامش مردم را برهم بزنند.

وی در ادامه گفت: در پی تماس مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی مبنی بر درگیری و برهم زدن نظم و امنیت عمومی توسط چند نفر در یکی از خیابان‌های اصلی شهر رشت، بلافاصله ماموران یگان امداد برای بررسی موضوع به محل اعلامی اعزام شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت با بیان اینکه با حضور پلیس در آدرس مورد نظر و بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، سه تن به علت برخی اختلافات شخصی با یک نفر درگیر و ضمن تخریب خودروی وی، او را مجروح کرده‌اند، افزود: متهمان که قصد متواری شدن را داشتند توسط پلیس دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.

این مقام انتظامی از انتقال فرد مصدوم به بیمارستان خبر داد و بیان کرد: متهمان ۲۵، ۲۸ و ۳۱ ساله پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *