13:56

1402/12/09

150 دستگاه ماشین آلات به طرح راهداری زمستانی اضافه شد

معاون راهداری سازمان راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از اضافه شدن ۱۵۰ دستگاه ماشین آلات سنگین به طرح راهداری زمستانی امسال خبر داد و گفت که تا پایان امسال ۲۰۰ دستگاه و سال آینده ۵۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین به ناوگان راهداری کشور اضافه می شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، “رضا اکبری” در رزمایش طرح زمستانی راه‌های کشور اظهار داشت: سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به منظور ارائه خدمات بهینه در طرح زمستانی، ۱۵۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین را به ناوگان فعال خود در حوزه راهداری افزوده است.

وی با اشاره به افزوده شدن ۲۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین دیگر تا پایان امسال عنوان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، سال آینده نیز ۵۰۰ دستگاه دیگر به ناوگان فعال در حوزه راهداری اضافه خواهد شد.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از آماده‌سازی نزدیک‌به یک‌هزار و ۵۰ پایگاه راهداری در سطح کشور خبر و ادامه‌داد: بیش از ۶۰۰ هزار تُن شن و نمک به منظور خدمات‌رسانی و بازگشایی محورها در طرح زمستانه در این پایگاه‌ها ذخیره‌سازی شده است.

اکبری افزود: ۱۲ هزار نیروی راهدار در این پایگاه‌ها مستقر بوده و متناسب با شرایط جوی و آب و هوایی اقدام به خدمات‌رسانی به مسافران و رانندگان می‌کنند.

وی تصریح‌کرد: نزدیک به ۹هزار و ۶۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین مهیای خدمات‌رسانی در حدود ۱۲۰ گردنه برف‌گیر در سطح محورهای مواصلاتی کشور هستند.

معاون سازمان راه‌داری گفت: در سال‌های گذشته ۸۵۰ دوربین نظارت تصویری برای پوشش تصاویر جاده‌ای نصب شده که امسال در حال ارتقا به یک‌هزار دوربین است و تعداد بیشتری نیز سال آینده به این آمار افزوده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *